Portal Chirurgia Plastyczna

Balonik żołądkowy osadzany bez operacji? Nowa metoda leczenia otyłości

Balonik zoladkowy
Czas czytania: 2 minut

 

Otyłość to choroba naszych czasów. Ilość i jakość spożywanych pokarmów, brak systematycznego ruchu doprowadzają do nadwagi. Jeszcze niedawno uważaliśmy, że USA przodują w pladze otyłości, a wystarczy spojrzeć na nasze ulice. Tryb życia, jakie prowadzimy, doprowadza w części przypadków do złych nawyków żywieniowych, siedzimy godzinami przed tv lub komputerem, odkładamy zadbanie o siebie na później.

 

Walczyć z otyłością samemu czy zaufać medycynie i specjalistom?

Sami próbujemy walczyć z otyłością, ale jak to bywa bardzo często dieta i ćwiczenia męczą nas i po paru dniach rezygnujemy. Efekty naszych samotnych prób zależą głównie od naszego nastawienia, naszego charakteru, siły naszych negatywnych nawyków, które przez lata doprowadzały nasze ciało do ruiny…

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Świat walczy z otyłością różnymi metodami

Na całym świecie lekarze, naukowcy pracują intensywnie nad metodami, które pomogą osobom, które nie są w stanie schudnąć w sposób naturalny. Są metody inwazyjne, które zmuszają lekarzy do znieczulenia pacjenta i wprowadzenia balona żołądkowego metodą endoskopową. Nie każdy pacjent, może być znieczulany i dlatego właśnie lekarze mają nadzieję, że nowa metoda pomoże wielu ludziom z otyłością.

 

Balonik żołądkowy bez operacji?

W Wielkiej Brytanii wprowadzono właśnie nową metodę, która pozwala schudnąć dość w krótkim czasie, jest to balonik w formie żelatynowej kapsułki zakończonej cieniutkim przewodem. Pacjent połyka kapsułkę, która w żołądku rozpuszcza się i uwalnia się balonik, który dzięki przewodowi lekarze napełniają go azotem. Dzięki azotowi balonik nie opada na dno żołądka, tylko się unosi. Jednorazowo można wprowadzić 3 balony. Balon może być tylko przez okres 12 tygodni w żołądku pacjenta, by nie doszło do powikłań.

 

Nowa legalna metoda leczenia otyłości

Nowa metoda pod nazwą Obalon jest już wprowadzona w całej Europie jako legalna metoda leczenia otyłości i jak mówią lekarze, ta metoda pozwala umocnić pacjenta w prowadzeniu zdrowej diety wraz z ćwiczeniami. Zmniejszony żołądek nie pozwala na zjedzenie dużej ilości jedzenia i nawet po wyjęciu balonika pacjent ogranicza spożycie pokarmu. Ten zabieg jak twierdzą lekarze, ma być alternatywą dla inwazyjnych zabiegów zmniejszających żołądek, które są niebezpieczne. Możliwe, że ten mały balonik zmniejszy, choć troszkę plagę otyłości, która z roku na rok rośnie w strasznym tempie.

 

Drogi czy tani zabieg

Jak każda metoda odchudzająca tak i ta budzi wiele kontrowersji. No cóż, wszystko, co nowe i nieznane zawsze jest ciekawostką, miejmy nadzieję, że już nie długo będzie ta metoda bardziej dostępna. W Wielkiej Brytanii taki zabieg kosztuje około 2000 funtów, jak na polskie standardy to bardzo drogo, ale co nie robi się dla pięknej sylwetki i co najważniejsze dla zdrowia.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY