Portal Chirurgia Plastyczna

Cięcia przy powiększaniu piersi implantami. Pod piersią, pod pachą lub wokół otoczki

Ciecia przy powiekszaniu piersi implantami
Czas czytania: 2 minut

Przed zabiegiem powiększania piersi omawiamy z lekarzem na konsultacji miejsce nacięcia. Przede wszystkim lekarz wyjaśnia nam, jakie jest w naszym przypadku najlepsze. Często zdarza się, że tę kwestię pozostawia nam specjalista do rozpatrzenia samej. Po prostu wiele pań słyszy, że w jej przypadku każde cięcie będzie dobrym wyborem.

 

Co wtedy wybrać?

Przyjrzyjmy się więc rodzajom cięć stosowanym w operacjach powiększania piersi implantem.

 

Wyróżniamy 3 podstawowe nacięcia

  • nacięcie wokół brodawki tzw. aureoli
  • nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego
  • nacięcie pod pachą

 

Nacięcie wokół brodawki

Daje pacjentce najłatwiejsze ukrycie blizny. Skóra w obrębie otoczki brodawki ma naturalnie ciemniejszą barwę, dzięki czemu blizna jest mniej widoczna. Takiego rodzaju nacięcia nie powinny jednak wybierać kobiety, chcące w przyszłości karmić piersią, ponieważ zabieg może wywołać blizny gruczołu piersiowego i w konsekwencji uniemożliwić karmienie piersią. Z powodu małego rozmiaru nacięcia, metoda okołootoczkowa wyklucza stosowanie protez o dużym rozmiarze. Wykonywane jest wzdłuż brązowej otoczki sutka na około 2 – 4 cm.

 

Nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego

Jest najbardziej popularną metodą powiększania piersi. Pozwala ukryć bliznę pod piersią i jednocześnie jest bezpieczna dla kobiet chcących w przyszłości karmić piersią. Nacięcie ma długość około 5 cm i ukrywane jest tuż pod piersią, która lekko opadając w naturalny sposób je maskuje

 

Nacięcie pod pachą

Wybierają najczęściej kobiety, które nie chcą mieć żadnych blizn na piersiach, a nie przeszkadza im bardziej widoczna, w żaden sposób nie zamaskowana, blizna pod pachą. Blizna widoczna jest zwłaszcza w lecie, kiedy pacha jest wygolona. Kolejny problem związany z tą metodą to słaby dostęp do piersi, przez co zwiększa się ryzyko powikłań, dlatego częściej stosuje się dwie poprzednie metody. Tylko najbardziej doświadczeni specjaliści podejmują się tego cięcia i robią to naprawdę znakomicie. Blizna po tym cięciu jest prawie niewidoczna po około roku.

 

Dobrze, gdy masz wybór metody cięcia

Jeśli masz wybór spośród tych trzech metod cięcia, przemyśl bardzo dokładnie. Które nacięcie będzie bliższe twoim wymaganiom. Czy wizualnie nie będzie przeszkadzać ci widok blizny? Czy masz np. tendencję do bliznowców? Czy nie obawiasz się dłuższej rekonwalescencji przy cięciu pachowym, ale najbardziej kosmetycznym…

Przygotuj się do zabiegu. Pomyśl co będzie po operacji. Czy jesteś w stanie znieść widok blizny w takim, a nie innym miejscu? Czy masz świadomość, że blizna będzie przechodziła różne fazy i nie wiesz jak będzie wyglądała ostatecznie w twoim przypadku. Dowiedz się jak najwięcej przed zabiegiem jak możesz wpłynąć, by ostateczny wygląd miejsca nacięcia był w przyszłości zadowalający. 

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY