Portal Chirurgia Plastyczna

Cięcie i jego długość w plastyce brzucha-abdominoplastyce

Ciecie i jego dlugosc w plastyce brzucha
Czas czytania: 2 minut

 

Plastyka brzucha jest zbawiennym zabiegiem u pacjentów, którzy mają rozciągniętą skórę powłok brzusznych, wiotkie mięśnie. Kobiety po porodach to główni pacjenci chirurgów plastycznych, ale wymodelowany brzuch daje niesamowity efekt końcowy zachęca nie tylko panie do operacji. Znajdź doświadczonego chirurga plastycznego, sprawdź jego wyniki pracy w podobnych przypadkach i zastanów się, czy warto ?

 

Nastąpiła decyzja o operacji brzucha

Teraz zastanawiasz się jak będzie ona wyglądała, gdzie będą biegły linie cięć i czy blizny w tych miejscach będą widoczne, jak długie?
Masa pytań, na które po kolei będziemy odpowiadać. Ogólne wiadomości dotyczące samego zabiegu plastyki brzucha znajdziesz tutaj…

 

Miejsce cięcia w plastyce brzucha

Lokalizacja cięcia w zabiegu Abdominoplastyki w każdym przypadku może różnić się między sobą dosłownie o centymetry. Zależy od ilości skóry, która jest planowana do wycięcia, ale i od miejsca jej nadmiaru. Bardzo często lekarz chce usunąć w trakcie tego zabiegu inne blizny pooperacyjne, które są na brzuchu.
Umiejscowienie blizny jest również uzależnione, jeśli jest to możliwe od tego gdzie pacjent ją preferuje (bierze się pod uwagę np. jaki rodzaj bielizny nosi lub będzie chciał nosić) wtedy ukrywa się ją w naturalnych zgięciach skóry lub poniżej krawędzi linii bielizny.

 

Wyróżniamy trzy podstawowe cięcia


1. Poprzeczne stosowane lokalizuje się zazwyczaj w dole brzucha a w środkowej części lokalizuje się je na górnej granicy wzgórka łonowego.
2. Pionowe stosowane tylko w przypadku bardzo widocznych blizn pooperacyjnych.
3. Kombinacja poprzecznego i pionowego stosują chirurdzy dla likwidacji blizn w linii przyśrodkowej brzucha.


Poprzeczne ciecia zlokalizowane na górnej granicy wzgórka łonowego, a następnie przebiega przez okolicę pachwinową do grzebienia kości biodrowej. Długość poprzeczna ma około 12-14 cm a odległość od spojenia warg sromowych wynosi około 8 cm. Kształtem cięcie przypomina łuk skierowany wypukłością ku górze.
Nie można bardzo dokładnie określić dla wszystkich pacjentów, jakie wymiary będą blizny, ale im więcej skóry trzeba usunąć, tym większe cięcie.

 

Jeśli zabieg jest połączony

Jeśli zabieg jest połączony z przemieszczeniem pępka w przypadku pacjentów z bardzo wiotką skórą w okolicy podbrzusza stosuje się kombinację ciecia poprzecznego i podłużnego.
Przed zabiegiem chirurg plastyczny bardzo orientacyjnie naznacza na pacjencie miejsca cięć, ale ostatecznie decyzje następują na stole operacyjnym. Czasem myśl przewodnia pacjenta by miał jak najmniejszą bliznę niestety łączy się z uzyskaniem gorszego efektu zabiegu. Brzydszy kontur brzucha nie może iść kosztem krótszej blizny.
Zdajmy się na doświadczenie lekarz i na jego wybór metody ciecia.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY