Portal Chirurgia Plastyczna

Czy implant piersi może się przekręcić?

implant piersi
Czas czytania: 3 minut

Jesteś zdecydowana na korekcję piersi implantami. Konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej niesie za sobą sporą dawkę wiedzy i informacji, jaki implant będzie najlepszy dla ciebie. Słyszysz anatomiczny i jesteś przerażona. Dlaczego?

 

Bzdura czy prawda?

Dlatego, że naczytałaś się o implantach i możliwości przekręcenia właśnie o kształcie anatomicznym. Zwłaszcza na forach z USA jest najwięcej takich zdjęć, historii. Czy to tylko tam się to zdarza? Nie. Tam pacjentki są bardziej otwarte w swoich opowieściach. Szukają tak samo, jak nasze pacjentki miejsc w internecie, gdzie można swój przypadek porównać z innymi.

 

Implant anatomiczny

Skupmy się jednak na samym obrocie implantu anatomicznego. Tak potwierdzamy, takie przypadki się zdarzają, a nawet bardziej komiczne z punktu widzenia (słyszenia) historii pacjentek, które darzą nas wielkim zaufaniem i opowiadają o swoich sytuacjach. Przyznajemy, że czasem zastanawiamy się, do kogo trafiają.

 

Położenie implantu anatomicznego

Jednak z ostatnich historii to sprawa pacjentki, która dowiedziała się, że zniekształcenie w niedawno operowanej piersi spowodowane jest właśnie implantem anatomicznym. Jednak różnica polegała na tym, że wkładka nie uległa przemieszczeniu, obrotowi, ale lekarz źle umieścił implant podczas operacji. Coś więcej można dodać?

Chyba tylko tyle, że pacjentka nie miała pojęcia, że powinna trafić do specjalisty chirurgii plastycznej, a nie człowieka, który bierze się za każdy dobrze płatny zabieg, bo jest święcie przekonany, że nie potrzebuje zdobyć specjalizacji. A pacjentki i tak nie wiedzą, że w razie powikłań lub innych problemów, prawnie nie są chronione, bo podpisały zgody na zabiegi a tym samym były świadomymi pacjentkami.

Znamy tego lekarza, bo mieliśmy okazję wejść w polemikę, a raczej być świadkiem jak brzydko odnosił się do chirurgów plastycznych i poznaliśmy jego zdanie na ten temat. Przestrzegamy każdego potencjalnego pacjenta, który zainteresuje się zabiegiem chirurgii plastycznej, by sprawdzali, do kogo trafiają.

 

Specjalista bez specjalizacji

Specjalnie nie podaję, że był to specjalista chirurgii plastycznej, bo nie jest chirurgiem plastycznym, ale ma w swojej ofercie operacje plastyczne…i jak sprawdziliśmy również innych specjalizacji. Jako że jesteśmy notorycznymi nudziarzami, przypominamy, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej tylko u specjalistów chirurgii plastycznej. Prosimy, sprawdzajcie i jeszcze raz sprawdzajcie, do kogo chcecie trafić na stół operacyjny. 

 

Bądź świadomym pacjentem!

Czy spojrzenie w telefon, czy komputer i wpisanie w wyszukiwarkę Google: specjaliści chirurgii plastycznej to takie trudne? Tyle czasu poświęcacie na czytanie o technikach operacji, chociaż nie będziecie się same operować czy pouczać anestezjologa, w jaki sposób ma was znieczulić i wybudzić z narkozy. Proszę poświęcić chwilkę i kliknąć link, by sprawdzić, czy wybrany medyk jest na liście chirurgów plastycznych. Listy są do wglądu u nas na portalu lub na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

 

Czy implant piersi może się przekręcić?

Niestety tak. Dotyczy to przede wszystkim wkładek o kształcie anatomicznym. Dają one przepiękny naturalny kształt, wypełnienie piersi jest od dołu, co w efekcie widzimy jako łezkę z boku i często nie przyjdzie nam do głowy, że to implanty piersi podrabia naturę.

Możliwość obrotu takiej wkładki jest brana pod uwagę i każdy lekarz poinformuje swoją pacjentkę o tym. Implanty anatomiczne stosuje się najczęściej u pacjentek bardzo szczupłych, które nie mają dużej ilości skóry, gruczołu i tłuszczu do pokrycia wkładki, a również u kobiet przy opadniętych piersiach. Zazwyczaj umieszczane są pod mięśniem piersiowym większym, rzadziej pod gruczołem a miejsce cięcia znajduje się w fałdzie podpiersiowym.

To ostatnie nie gwarantuje precyzyjnego umieszczenia implantu anatomicznego we właściwej pozycji. Powłoka wkładki jest teksturowana, co dodatkowo zapobiega jej obrotowi.
Pamiętajmy również o tym, że dobry i doświadczony specjalista utworzy podczas zabiegu odpowiednią kieszeń na implant, co zapobiegnie jej obrotowi. Dobrze dobrana wielkość wypreparowanej kieszonki pod wkładkę to również gwarancja pięknego wyglądu piersi po operacji.

Redaktor Maria Strugarek

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY