Portal Chirurgia Plastyczna

Dlaczego chcesz powiększyć piersi?

Dlaczego chcesz powiekszyc biust
Czas czytania: 2 minut

 

Każda kobieta w swoim życiu zastanawia nad wyglądem swojego biustu. Powiększenie piersi, podniesienie czy mastopexia lub rekonstrukcja to metody upiększenia. Młode kobiety mające jędrną skórę, wystarczająco dużo gruczołu oraz pierś okrytą tkanką tłuszczową są zadowolone. Jednak co z tym po przejściach takich jak ciążą, odchudzanie, wiek czy wady w budowie? Myśl o operacji to nic złego, ale z głową!

 

Czy to moja fanaberia?

Pytasz sama siebie skąd decyzja o operacji powiększania piersi…. Czy to moja fanaberia? A może po prostu chcesz się pozbyć kompleksów? Pamiętaj, by dokonać analizy za i przeciw zabiegowi. To jest ingerencja w Twoje ciało. Zawsze trzeba się liczyć z konsekwencjami podjęcia takiego kroku. Tyle ile jest plusów tyle i minusów korekcji piersi. Kobiety niemające zbyt wiele w staniczku taką decyzje podejmują być może łatwiej, ale co z tymi, które mają ładny biust, ale po prostu chcą mieć większy? Każda z nas, która podała się powiększaniu miała ku temu swoje powody.

 

Ciężka decyzja, ale ważne by była twoja

Najważniejsze, by już będąc przekonana do zabiegu podejść do niego nie jak do zamiany koloru włosów, lecz poważnie przemyśleć wszystko, dowiedzieć się jak najwięcej o korekcji, wybrać odpowiedniego dla nas lekarza i wybrać się na konsultacje. Takie spotkanie uświadomi nam wiele. Specjalista dokona wstępnej analizy naszej wyjściówki oraz dokona analizy naszych pragnień. Często okazuje się, że nasze marzenia nie mogą być do końca spełnione i wiąże się to z naszymi predyspozycjami anatomicznymi itd.

 

Media robią reklamę

Przeglądamy na co dzień wiadomości widzimy piękne kobiety, zadbane ciało… piękne biusty, które są marzeniem niejednej pani. Ile to razy stałaś w przebieralni ze łzami w oczach mierząc kolejne bikini, bluzkę, staniczek i nie mogłaś dobrać odpowiedniej rzeczy? Czy masz się zdać już tylko na staniczki typu push up z wielką wkładką gąbkową, czy z ostatnio modnymi wkładkami silikonowymi w kształcie łezki do wciskania dodatkowo w kieszonkę biustonosza dla ładniejszego wyeksponowania biustu… Prawie każda z nas zna ten ból. Oczywiście nie możemy robić z tego tragedii, bo z mniejszym biustem można żyć.

 

Kompleksy ma każdy

Czy w dobie tak szybko idącego postępu w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej mamy nadal żyć pod osłonką naszych kompleksów i jeśli mamy okazję czemu mamy z niej nie skorzystać? Medycyna proponuje nam powiększanie piersi implantami silikonowymi, ale również wypełnianie piersi preparatem na bazie kwasu hialuronowego, który za jakiś czas zostanie wchłonięty.

 

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie…

Dlaczego chcę powiększyć piersi?

Przede wszystkim brak akceptacji swojego wyglądu, chęć podobania się swojemu partnerowi…
Myślenie nad tą kwestią to taka mała walka myśli. Skoro pojawia się już w naszych głowach to, czemu nie dowiedzieć się o tym zabiegu czegoś więcej?

Będziesz bogatsza o nowe wiadomości, rozwiejesz swoje wątpliwości co do decyzji lub… po prostu całkowicie porzucisz na zawsze te myśli.

 

Przygotuj się do zabiegu nie tylko z dr Google

Pamiętaj, że decydując się na taki krok musisz zadbać nie tylko o piękne staniczki po zabiegu na nowe piersi, ale przede wszystkim przygotować się do zabiegu i tego, co Cię czeka po zabiegu oraz nauczyć się cierpliwie czekać kilka miesięcy na końcowy efekt operacji powiększania implantami piersi. Musisz wiedzieć najważniejsze, że do około 6 miesięcy wkładki układają się w specjalnie wypreparowanych kieszonkach.
Przemyśl wszystko i dowiedz się jak najwięcej. To Twoje ciało i zdrowie!!!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY