Portal Chirurgia Plastyczna

Dlaczego w USA implanty silikonowe piersi były zakazane?

zakaz implantow
Czas czytania: < 1 minuta

 

Długo trzeba było czekać na zniesienie zakazu stosowania implantów silikonowych w USA. Zbyt wiele nieprawdziwych informacji było powodem zakazu używania wkładek z żelem silikonowych. Przez ponad 10 lat kobiety w USA nie miały możliwości by zastosowano u nich implant silikonowy te, które chciały mieć inną wkładkę niż z solą fizjologiczną decydowały się na zabieg poza krajem.

 

Dlaczego w USA implanty silikonowe były zakazane?

Po 14 latach zakazu w USA dopuszczono ponownie na rynek implanty silikonowe. W 1992 roku wycofano je z obrotu na amerykańskim rynku, ponieważ podejrzewano, że są powodem poważnych chorób, między innymi raka. Po bardzo wnikliwych badaniach w 2006 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła na nowo implanty do obrotu. Badania nie wykazały żadnych powiązań z chorobami. Kobiety mają teraz możliwość wyboru pomiędzy implantami silikonowymi i wypełnionymi roztworem soli fizjologicznej.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY