Portal Chirurgia Plastyczna

Ginekomastia(nie) męski problem

Ginekomastia nie meski problem
Czas czytania: 2 minut

 

Ginekomastia dotyka nawet wysportowanych i dbających o siebie mężczyzn. Nie ma znaczenia ile spędzasz czasu na siłowni. Może to ginekomastia tłuszczowa lub mieszana z przerostem gruczołu? Zrób badania i wybierz się do lekarza. Zabieg ginekomastii często jest jedynym wyjściem do wyglądu bez kompleksów.

Jak wygląda zabieg ginekomastii?

Już wiemy, że by poddać się korekcji musimy mieć dokładne badania wraz z opinią endokrynologa. Wybierając lekarza pamiętajmy, że ten zabieg jest refundowany przez NFZ, ale lekarz musi mieć podpisaną umowę. Wtedy możemy starać się o pokrycie kosztów przez NFZ, ale tylko w przypadkach zdrowotnych. O wszystkim poinformuje Was lekarz. Zasięgnij dokładniejszych informacji przed zabiegiem, bo po opłaceniu zabiegu z własnej kieszeni NFZ nie zwróci Ci kosztów poniesionych na ginekomastie.

Rodzaje ginekomastii 

1. Ginekomastia gruczołowa ze znacznym powiększeniem gruczołu

Ginekomastia gruczołowa jest zazwyczaj operowana przez cięcie wokół połowy otoczki sutka. Wycinając nadmiar gruczołu, ale przypadku znacznego powiększenia gruczołu, nadmiar skóry zostaje również wycięty.

2. Ginekomastia tłuszczowa z przeważającą ilością tkanki tłuszczowej

Ginekomastia tłuszczowa pozostawia prawie niewidoczną bliznę, która z czasem całkowicie znika. Jest to liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej.

3. Ginekomastia mieszana z przerostem gruczołu i tkanki tłuszczowej

Ginekomastia mieszana połączona liposukcja tkanki tłuszczowej i usunięciu gruczołu oraz przy nadmiarze skóry wycięcie jej.
By przystąpić do zabiegu, potrzebny jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

 

Wymagane badania

– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
– morfologia
– badanie USG
– opinia endokrynologa

 

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • nieuregulowana cukrzyca
  • ropne stany zapalne skóry operowanych okolic
  • skazy krwotoczne.

 

Znieczulenie

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. W przypadku kiedy masz usuwany gruczoł podczas zabiegu są zakładane dreny na dwa dni. Przed wyjściem do domu zostają usunięte. Hospitalizacja to 2 dni. Na okres około 10 dni zostaje założony opatrunek uciskowy, który zostaje zdjęty w dniu, kiedy lekarz ściąga szwy.

 

Blizny

Blizny szybko będą niewidoczne. Po samym zabiegu może wystąpić opuchlizna, zasinienia i bolesność, utrzymujące się przez kilka tygodni. Ostateczny efekt widoczny jest po kilku miesiącach (czas obkurczania skóry).
Pamiętaj jednak, że to zabieg ingerujący w Twoje, który jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Mogą wystąpić powikłania po anestezji, ale również bezpośrednio związane z samym zabiegiem.
Musisz być świadomy wszystkiego, co dotyczy zabiegu!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY