Portal Chirurgia Plastyczna

Implanty bródki dla wyrównania proporcji twarzy

b155102d35f3d819d428404388de76023b507b53
Czas czytania: 2 minut

 

Implanty bródki, jak i policzków zaliczają się do grupy implantów twarzowych. Nie każdy z nas ma dane w genach pięknie wykształcone i harmonijnie proporcjonalnie rysy twarzy. Naturę można poprawić. Czasem nie tylko ze względów na naszą fanaberię, ale często to wyjście dla osób po wypadkach, po zabiegach. Dzięki implantom możemy przywrócić ładny zarys twarzy.

 

Implant bródki koryguje środkową część twarzy, a przede wszystkim przywraca proporcje i kształtuje jej profil.
Najczęściej stosuje się implant bródki, kiedy jest cofnięta lub zbyt krótka, ale również za długa co zaburza proporcje twarzy. Chirurg plastyczny dokładnie bada pacjenta, ocenia ogólną symetrię i wyklucza, co może być przyczyną dysharmonii.

 

Co daje implant bródki?

– uwydatnia kontur brody,
– likwiduje cofniętą brodę,
– poprawia proporcje między szyją a twarzą,

Rozmiary implantów są dobierane indywidualnie do pacjenta. Inne implanty będą zastosowane u mężczyzny a inne u kobiety. Panowie chcą mieć mocniej zarysowane rysy, a kobiecie rysy bardziej wyraziste nie są wskazane.

 

Ile trwa zabieg?

Zabieg wstawienia implantu bródki trwa około godziny i wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, chociaż dla bardziej wrażliwych pacjentów wskazane jest znieczulenie ogólne.
Implant bródki wprowadza się przez nacięcie wewnątrz jamy ustnej, przez które chirurg tworzy specjalną kieszeń na implant, a następnie go umieszcza.
Efekt jest natychmiastowy.

 

Rekonwalescencja

Nie ma zalecenia pozostania w szpitalu i pacjent po zabiegu wraca do domu. Do 10 dni pozostaje na specjalnej płynnej diecie, a do tygodnia pacjent przestaje odczuwać dyskomfort pozabiegowy. Na początku są ograniczone ruchy szczęką, zwłaszcza przy mówieniu i jedzeniu dlatego zastosowana dieta pomaga w rehabilitacji. Wszystko to dla szybszego zagojenia się rany.

Bardzo często stosuje się mieszany zabieg polegający na ukształtowaniu implantami również policzków.
Wybierając specjalistę, sprawdź, czy ma doświadczenie w tego typu zabiegach. Wtedy na pewno będziesz zadowolony i z efektu i przeprowadzonego zabiegu, który nie pozostawi niemiłych wspomnień.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY