Portal Chirurgia Plastyczna

Jakie mogą być efekty uboczne i jakie jest ryzyko operacji powiększania piersi?

efekty uboczne powiekszania
Czas czytania: < 1 minuta

 

Jakie mogą być efekty uboczne i jakie jest ryzyko operacji powiększania piersi?

Najczęstszym efektem ubocznym po operacji powiększania piersi jest czasowe odczucie bólu i opuchlizna piersi. Zdarzają się również zmiany we wrażliwości brodawki sutkowej, jak i zwiększona lub zmniejszona wrażliwość piersi na kilka tygodni po zabiegu piersi (rzadko trwała). Wprowadzenie implantu do piersi może spowodować formowanie się blizny wokół protezy, które w konsekwencji może spowodować napięcie i twardość piersi.

Mimo wciąż doskonalonej technologii wytwarzania implantów piersiowych nie da się oczywiście wykluczyć mechanicznych uszkodzeń protezy. W przypadku takiego uszkodzenia wymagane jest operacyjne usunięcie implantu i zastąpienie go nowym.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY