Portal Chirurgia Plastyczna

Jakimi zabiegami odmłodzić oczy?

zabiegi odmladzajace oczy1
Czas czytania: 3 minut

 

Oczy są pierwszym elementem na twarzy, na które zwracamy uwagę. Ich wygląd mówi nam o człowieku, o jego trybie życia, stresach i wieku. Dochodzi do tego jeszcze typ urody i czasem wychodzi na to, że niespełna dwudziestokilkuletnia kobieta wygląda gorzej niż 40-latka. Zmęczenie wynikające z ciągłego przeglądania telefonu, praca przy komputerze dodatkowo zmieniają wygląd naszych oczu i ich oprawy, czyli powiek.

Oczy z wielkimi problemami

Okolice oczu są bardzo delikatne i łatwo odczytać z nich nasze problemy zdrowotne. Często zmęczone zmieniają całkowicie naszą twarz i dodają lat. Cienie można zatuszować, ale już tzw. torby pod oczami tworzące się opuchlizny mogą wskazywać, że nasz styl życia wymaga wielkich zmian. Nieprzespane noce, stres, problemy to wszystko wzmaga naszą flustrację patrząc w lustro.

Proces starzenia nie oszczędza nikogo, różnica polega tylko na tym jak dbamy o siebie, jaką pracę wykonujemy, jakie geny dziedziczymy, co jemy i jakie choroby nas trawią. Można mieć 20 lat i wielkie obrzęki, mimo że jesteśmy wypoczęci i na nic nie chorujemy. Wiele osób ma taki typ urody a np. dolne okolice oka wydają się zapadniete, z brzydkim kolorem skóry.

 

Zdjęcia lalek z Instagrama 

Inni mają fałdki, które optycznie zmniejszają oko a jeszcze inni całą sieć drobnych linii zmarszczek. Nie ma człowieka idealnego, chyba że akurat jego twarz jest nieruchoma i w dobry świetle. Inaczej wyglądają te wszystkie panie z istagramowych fotek w rzeczywistości, bo twarz z profili w internecie to fikcja. Dlatego nie dajmy sobie wmówić, że coś nam brakuje, że jesteśmy brzydcy.

 

Zabiegi inwazyjne na odmłodzenie oczu tylko u lekarzy!

Jednak jeśli stwierdzisz, że masz problem z okolica oka, nie wpadaj w depresje, bo istnieją zabiegi, które potrafią pięknie otworzyć oko, odświeżyć spojrzenie, przywrócić im blask. Zabiegi medycyny estetycznej, przy okazji przypominamy, że powinny być wykonywane tylko przez lekarzy, chyba że masz ochotę na zabawę z losem i może będzie wszystko dobrze a jak nie to będziesz szukać dopiero wtedy pomocy u lekarza.

Przypominamy, że leczenie powikłań jest bardzo drogie i jeśli wybrałeś na zabiegowca osobę nie bedącą lekarzem może się okazać, że będziesz miał wielkie problemy. Zabiegi medycyny estetycznej u lekarza to również zapewnienie sobie natychmiastowej opieki medycznej. Tego nie uzyskasz od kosmetyczki czy kosmetologa. Nie ma takiej opcji, bo nie mają uprawnień do leczenia, wypisywania recept. Myśl, dowiaduj się przed zabiegiem w czyje ręce trafiasz i co masz wliczone w cenę zabiegu.

 

Korzyści z odmłodzenia oczu zabiegami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej?

Bardzo często na konsultacji z lekarzem dowiadujesz się, że polecane są zabiegi łączone. Botoks i wypełniacz lub plastyka powiek górnych i transfer tkanki tłuszczowej w okolice dolnej powieki. Pamiętaj, że nie ma takiego samego przypadku a specjalista zawsze podchodzi indywidualnie do pacjenta. Techniki takie zawsze proponowane są jeśli pacjent chce całkowicie poddać się odmładzaniu okolicy oka. Nigdy lekarz bez aprobaty pacjenta, nie decyduje sam. Wielkie znaczenie przy doborze procedury medycznej ma stan skóry pacjenta.

 

Procedura Co to jest Co to zrobi
Plastyka powiek (operacja powiek) dolnych lub górnych Operacja, która usuwa nadmiar skóry i mięśni w powiekach Napina obwisłą skórę powiek, które straciły elastyczność
Transfer tłuszczu Operacja polegająca na przeszczepie tłuszczu w okolice pod oczami (tłuszcz jest pobierany z innej części ciała) Poprawia wygląd pod oczami,  niweluje cienie i cienkie linie, wypełnia braki tkanki
Zastrzyki z toksyny botulinowej typu A i wypełniacze skórne  Minimalnie inwazyjne zabiegi iniekcyjne, które rozluźniają mięśnie twarzy lub zwiększają objętość (wypełniacze) Tymczasowe wygładzenie drobnych zmarszczek, usuwają cienie pod oczami,  wypełniają braki tkanki

 

Zabiegi łączone odmładzające oczy

Wszelkie zabiegi mają dać poprawę wyglądu i zminimalizowanie problemu, z jakim przyszedł pacjent. Nie zawsze jest on po jednym zabiegu zlikwidowany. Czasem np. po zabiegu plastyki powiek dodatkowo potrzebne jest zastosowanie botoksu. Tylko specjalista chirurgii plastycznej lub lekarz zajmujący się medycyną estetyczną jest w stanie dobrze ocenić jaki zabieg jest dla pacjenta najlepszy w jego przypadku.

Nie łudź się, że znajoma kosmetyczka, bo niestety i takie osoby bawią się w chirurgów plastycznych łącznie z transferowaniem tkanki tłuszczowej, zbierze rzetelny wywiad i dobrze procedurę właściwą w danym przypadku. Te panie nie mają zielonego pojęcia co zrobić z zebranymi informacjami i jak je przeanalizować, by nie zrobić swojemu klientowi krzywdy.

 

Zabiegi tylko u lekarzy!

Każdy może rozmawiać o medycynie, rzucać fachowym nazewnictwem, ale bez uprawnień, doświadczenia i jeszcze raz uprawnień do wykonywania procedur medycznych nie ma prawa nawet zaproponować zabiegu, który jest inwazyjny nawet jesli wydaje się że to tylko zastrzyki z botoksu. Jednak to jest silna substancja, którą może używać tylko lekarz! Zapytaj swoją kosmetyczkę skąd ma ten preparat! Może ją wypisać tylko lekarz i tylko on wykupić i tylko on użyć.

Masz problem z okolica oka, skonsultuj się z lekarzem oferującym zabiegi medycyny estetycznej lub specjalistą chirurgii plastycznej. W przypadku jak poddasz się zabiegowi u kosmetyczki czy kosmetologa wymagaj od nich pomocy, leczenia. Mówienie przez te osoby, że one są od upiększania a lekarze od leczenia to skandal. Zapytaj, czy w razie potrzeby może udzielić natychmiastowej pomocy! Skoro bawi się w lekarza, bierze za swoje usługi zapłatę, w której powinno być wszystko to zawarte co w cenie u lekarza a te nie różnią się już prawie wcale od siebie.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY