Portal Chirurgia Plastyczna

Jesteś (nie)idealną pacjentką do zabiegu powiększania piersi implantami

powiekszanie piersi implantami
Czas czytania: 3 minut

 

Każda pacjentka, decydując się na powiększanie piersi implantami, idąc na konsultacje ma już swoje wyobrażenie co do przyszłego „nowego” biustu. Niestety nie zawsze marzenia i wizje idą w parze z możliwościami i predyspozycjami ciała pacjentki.

 

Ocena stanu piersi przez specjalistę

Chirurg plastyk musi dokładnie ocenić stan piersi, jak i dobrać jak najlepszą metodę powiększenia lub wypełnienia oraz sprostać niektórym wymaganiom pacjentki.
Potencjalna pacjentka czekająca na konsultacje u wybranego specjalisty ma nadzieję na spełnienie swoich marzeń o pięknym biuście. Nie zdaje sobie sprawy, że nie każda z kobiet ma predyspozycje do zabiegu.

 

Wątpliwości pacjentki

Niestety lekarz często rozwiewa wątpliwości już na pierwszym spotkaniu i po dokładnej analizie stanu piersi pacjentki. Wiele pań, zamiast posłuchać rady wybranego chirurga plastyka, szuka dalej tego, który zgodzi się na spełnienie jej oczekiwań. W tym miejscu wiele z pań stwierdzi, że temat ich nie dotyczy i w ich przypadku pójdzie wszystko po ich myśli. Potencjalna pacjentka do zabiegu powiększania piersi musi sobie uzmysłowić, że nie zawsze nasze wyobrażenia idą w parze z możliwościami chirurgii plastycznej. Istnieją ograniczenia, które rzutują na efekt operacji.

 

Idealna pacjentka

Idealną pacjentką jest kobieta, która posiada dość symetrycznie zbudowaną klatkę piersiową, bez nadmiaru skóry i o wystarczającej grubości tkanek miękkich, symetrycznie ułożonych sutkach… itd. Niestety chirurdzy plastycy na swojej drodze nie spotykają często takich pacjentek. Chodź, zdarzają się i w ich przypadku nie ma mowy o niezadowoleniu z zabiegu.
Pacjentki, które zgłaszają się do specjalisty chirurgii plastycznej, zazwyczaj należą do tzw. pacjentek „trudnych”, co nie wyklucza naprawdę pięknego biustu po korekcji.

 

Uwagi na temat piersi w gabinecie specjalisty chirurgii plastycznej

Jeśli usłyszysz jedną z poniższych uwag na temat swoich piersi, wiec, że nie będzie łatwo w twoim przypadku, ale nie oznacza to, że specjalista nie podejmie się zabiegu.

1. Opadanie piersi

2. Asymetria piersi

3. Piersi zanikowe (hypoplastic breast) co oznacza małą ilość tkanki gruczołowatej oraz zbyt dużą wiotkość skóry co w efekcie daje opadanie piersi.

4. Piersi niedorozwinięte (atrophic breast) Jak je rozpoznać ? Spójrz w lustro i sprawdź szerokość i wysokość piersi w stosunku do szerokości i wysokości klatki piersiowej oraz czy tkanka w okolicy piersi jest mało rozciągliwa.

5. „Pokrycie” piersi słabe co oznacza, że grubość fałdu tkanek jest mniejsza niż 2 cm. Chirurg dokona dokładnego pomiaru podczas konsultacji.

6. Wady rozwojowe piersi, do których należą np. pierś bufiasta.

7. Zbyt krótki odcinek między brodawką a bruzdą podpiersiową (cecha piersi bufiastej)

 

Co dyskwalifikuje pacjentkę?

Symptomy te nie dyskwalifikują potencjalnej pacjentki i dobry specjalista poradzi sobie z tymi niedogodnościami, zapewniając pacjentce zadowalający wyniki operacji. Współpracuj z chirurgiem od pierwszej wizyty, słuchaj jego zaleceń. Nie nabijaj sobie głowy, informacjami na temat zabiegu od innych pacjentek.  Często też o przebiegu rekonwalescencji wiadomości pochodzą z takich źródeł, jak fora internetowe.  Nie jest to rzetelne źródło wiedzy. Każda pacjentka jest inna i podejście specjalisty jest sprawą indywidualną.

 

Nasza porada dla pacjentki

  • Nigdy nie możesz czuć się zmuszona do natychmiastowej decyzji o zabiegu, będąc u specjalisty chirurgii plastycznej na konsultacji.
  • Żaden ze znanych nam chirurgów plastycznych na konsultacji nie zacznie cię namawiać na dodatkowy zabieg, o którym wcześniej nie myślałaś, chyba że sama o niego zapytasz.
  • Nie możesz czuć presji podjęcia natychmiast postanowienia o terminie operacji.
  • Każdy nacisk potraktuj poważnie i po prostu zrezygnuj, jeśli nie jesteś przekonana na 100% o zabiegu.
  • Sprawdź co najmniej 2-3 specjalistów chirurgii plastycznej, porównaj, to co mówią o twoim przypadku i dopiero wtedy postanów, co zamierzasz z tymi informacjami zrobić.
  • Ustalenia to twoja indywidualna sprawa i nie muszą odbywać się w gabinecie lekarza. W Polsce mamy specjalistów chirurgii plastycznej na światowym poziomie i wierz nam, że żaden nie będzie wymuszał błyskawicznej decyzji.
  • Jeśli jednak tak się zadzieje, podziękuj, wyjdź i na spokojnie przemyśl, czy to właśnie u tego specjalisty chcesz poddać się zabiegowi.
  • Pamiętaj, że podczas konsultacji każdy pacjent przeżywa takie spotkanie na swój sposób i nie znamy pacjentów, którzy podeszli do niego bez emocji, ale to właśnie one mogą spowodować, że czegoś nie zapamiętasz lub po prostu umknie twojej uwadze. Dlaczego potrzebny jest spokojny oddech po takim tete-a-tete z lekarzem.
  • Na konsultację przyjdź sama/sam, bo to będzie czasem dość intymna rozmowa i nie są ci potrzebni przyjaciele, rodzina a tym bardziej obecność dzieci. Zapewniamy, że twoimi bliskimi w tym czasie w każdej klinice zaopiekuje się fachowa obsługa.
  • Nie obrażaj się na lekarza, jeśli usłyszysz, że twój wygląd wymaga od ciebie np. zmiany stylu życia jak np. odchudzania. Wszystko to dla twojego dobra, bezpieczeństwa przeprowadzenia zabiegu i zadowalających pacjenta efektów.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY