Portal Chirurgia Plastyczna

Korekcja nosa u pacjenta z grubą skórą

Korekcja nosa u pacjenta z gruba skora1
Czas czytania: 2 minut

 

Pacjent zdecydowany na korekcję nosa nie zastanawia się, jak zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Korekcja nosa jest jego celem, przychodzi na konsultację z wiedzą teoretyczną, co pozwala specjaliście na bardzo konkretną rozmowę z pacjentem. Jednak chirurg plastyczny musi brać pod uwagę wszystkie istotne kwestie, by po korekcji nosa pacjent był zadowolony z efektu. Cechy skóry, które ocenia, dają chirurgowi plastycznemu obraz, chociażby jak nos po operacji będzie się goił.

Gruba skóra? Jaki ma wypływ na zabieg i na rekonwalescencje?

Czym różni się plastyka nosa dla grubej skóry?

Jakość, stan i cechy skóry wpływa na technikę chirurgiczną oraz na to, jak szybko będzie się nos goił. Czy skóra i jej grubość to zmartwienie dla pacjenta, czy bardziej dla chirurga plastycznego?

 

Gruba skóra powodować może kilka wyzwań dla specjalisty chirurgii plastycznej:

  • Tkanki strukturalne (kość i chrząstka) mogą być mocno ukryte przez grubą skórę
  • Obrzęki i stany zapalne mogą czasem przedłużać się u pacjentów z grubą skórą.
  • Gęsta skóra często osiada i dostosowuje się do nowego ostatecznego kształtu nosa. Jeśli chodzi o sposób dostosowywania się skóry, gruba skóra jest czasami mniej przewidywalna niż cienka skóra pod względem tego, jak dobrze się obkurczy.

 

Korekcja nosa u pacjenta z grubą skórą

Dowiedzieliśmy się, że chirurdzy plastyczni wykonują plastykę nosa u pacjentów o grubej skórze, stosując różne techniki operacyjne.

  • Przeszczepy tkanek

Często używa się przeszczepów tkanek twardych (chrząstki), aby uzyskać lepszy efekt, szczególnie na czubku.

  • Zmniejszenie tkanki nosowej

Ponieważ gruba skóra nie obkurcza się tak szybko i wymaga czasu, aby dostosować się do szkieletu nosowego, przyjmuje się bardziej restrykcyjne podejście do redukcji tkanek. Oznacza to wypośrodkowanie celu pacjenta co do estetycznego wyglądu ze strukturą nosa i jego funkcjonalnością, której nie można zaburzyć. Usuwając zbyt dużą ilość chrząstki i kości można doprowadzić do uzyskania niepożądanego kształtu nosa. Usunięcie zbyt dużej ilości kości i chrząstki może spowodować bezkształtny kształt.

  • Przerzedzenie skóry

Pacjenci z grubą skórą często mają grubą warstwę tkanki włóknisto-tłuszczowej pod skórą, co sprawia wrażenie wypełnienia końcówki nosa. Doświadczony specjalista chirurgii plastycznej potrafi sprawnie rozdzielić warstwy tkanki, tak by zachowywała się, jak cieńsza skóra. Dodatkowo cierpliwy pacjent z tygodnia na tydzień będzie odczuwał poprawę w wyglądzie nosa.

 

Porada od redakcji

Pacjent musi pamiętać przed zabiegiem, by zadać na konsultacji chirurgowi plastycznemu wszystkie nurtujące go pytania. Nie ma głupich pytań są tylko te niezadane. Jeśli macie jakieś wątpliwości nie zadawajcie tych pytań na grupach internetowych, ale zwróćcie się bezpośrednio do waszego specjalisty.

Pamiętajmy, że każdy przypadek jest inny pomimo zewnętrznych podobieństw do koleżanki spotkanej w poczekalni w klinice. Dobry specjalista połączy swoje doświadczenie i umiejętności i zadba o każdy szczegół, tak by pacjent był zadowolony, ale i on z satysfakcją patrzył na wyniki swojej pracy.

Skupcie się zawsze na konsultacji, bo to czas tylko dla was. Nie przychodźcie z koleżankami, mężami, kochankami i innymi postronnymi osobami, które odbierają wam czas i pewność. Konsultacja sam na sam z chirurgiem doda wam pewności i poczujecie się swobodniej. Przygotujcie listę pytań, którą skrzętnie wykorzystajcie. Spróbujcie opanować stres, bo zapomnicie co mówił chirurg.

Dobry specjalista chirurgii plastycznej potraktuje was z wyrozumiałością, mimo że przed chwilką pewnie odpowiadał na podobne pytania. To jest jego praca i zapewniamy, że w Polsce możemy pochwalić się wspaniałymi chirurgami plastycznymi. Nie raz sprawdzaliśmy ich podejście do pacjentów, ale też ich otwartość względem nas, którzy ciągle o coś ich podpytujemy.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY