Portal Chirurgia Plastyczna

Korekcja uszu nie jest ciężkim zabiegiem

operacje uszu
Czas czytania: 2 minut

 

Korekcja uszu częściej zwana operacją uszu jest dość łatwym zbiegiem. Poddający się otoplastyce może mieć już 13 lat. Wiele osób zmaga się z kompleksem odstających uszu. Jedynym rozwiązaniem jest poddanie się korekcji i pozbycie ośmieszającego kompleksu. Operacja uszu nie jest ciężkim zabiegiem i zazwyczaj przeprowadzana jest pod znieczuleniem miejscowym.

 

Zmora niejednej osoby patrzącej na swoje odbicie w lustrze. Chętnie zakładane czapki, opaski i fryzury zasłaniające uszy… Tych, których dotknęła taka uroda wiedzą ile kosztuje spoglądanie na ludzi zakładających włosy za uszy, słuchanie głupich docinków. To wszystko możemy dziś puścić w zapomnienie decydując się na zabieg korekcyjny naszych uszu.

 

Co nam dokładnie proponuje chirurgia plastyczna?

Możemy poddać się korekcji jednego ucha, bo nie zawsze są one jednakowo takie same. Niektórzy potrzebują zmniejszenia a w innych przypadkach zrekonstruować małżowinę uszną.
Zabieg zazwyczaj przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, chociaż u dzieci zalecane jest znieczulenie miejscowe i trwa około 60 minut.

Polega on na zmniejszeniu kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki oraz odtworzeniu jej prawidłowego rysunku anatomicznego. Cięcie za małżowiną, podczas którego wycina się nadmiar skóry. Chrząstka jest modelowana i mocowana we właściwym położeniu. Zabieg jest mało inwazyjny.
Blizny są ukryte i całkowicie niewidoczne. Po zabiegu można udać się do domu. Na życzenie pacjenta może on pozostać na noc w klinice z powodu rozkojarzenia znieczuleniem. Zakładane szwy są rozpuszczalne.

 

Zalecenia

Zalecane jest udanie się na wizytę po około 14 dniach po zabiegu.
Z najczęstszych relacji pacjentów korekcje uszu są oceniane jako zabiegi raczej bezbolesne, lecz przez pierwsze 2-3 dni po jej wykonaniu można odczuwać delikatne pieczenie i ciągnięcie w miejscu cięć. Zalecane jest wtedy branie środków przeciwbólowych oraz niemycie głowy przez kilka dni, by przez przypadek nie urazić ucha.
Sam okres rekonwalescencji jest do około 10 dni po tym czasie możemy wrócić do normalnego funkcjonowania.

Często zalecane jest noszenie przez jakiś czas specjalnej opaski, w domu przez kilka godzin około 6 miesięcy. Dodatkowym zaleceniem jest pierwsze 4 tygodnie po operacji lekarze zalecają szczególną ochronę miejsca poddanego zabiegowi. Unikać słońca i wiatru oraz wychodzenia na dwór, gdy panują ekstremalne warunki pogodowe.

 

Kilka miesięcy po operacji

Do 6 miesięcy chrząstka małżowiny usznej powinna się przebudować i stać się bardziej odporna na zniekształcenia.
Mała korekcja bez wielkiej ingerencji w nasze ciało nie jest warta więcej niż pielęgnowanie w sobie kompleksów i ukrywanie ich pod czapką?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY