Zmiana kształtu nosa bez operacji plastycznej? Czy to możliwe? Od dłuższego czasu mamy możliwość ukształtować nos za pomocą kwasu hialuronowego. Jakie zmiany dokona preparat i jak długo utrzyma się efekt? Czy jest odwracalny? Pytania i odpowiedzi. Pacjenci bojący się korekcji nosa u chirurga plastycznego, ale pragnący zmienić wygląd nosa być może zdecydują się na alternatywny zabieg preparatem.
Metoda prawie bezbolesna
Często zgłaszają się do specjalistów pacjenci chcący poprawić mały defekt urody swojego nosa. Nie zawsze nadają się na inwazyjny zabieg korekcyjny. Co wtedy ? Medycyna estetyczna znalazła na to rozwiązanie i nie jest ono ani drastyczne, ani tak bolesne, jak operacja nosa z całą gamą nieprzyjemnych przeżyć po zabiegu.
Metoda ta jest przede wszystkim szybka, prawie bezbolesna i jeśli nam się efekt nie do końca spodoba to mamy pewność, że kwas hialuronowy po jakimś czasie zostanie wchłonięty.
Preparatami na bazie kwasu hialuronowego możemy poprawić drobne defekty urody nosa. Nie wymieniamy tutaj ich z nazwy, ale zapewniamy, że istnieje cała plejada godnych polecenia, które można zastosować w wymodelowaniu ładnie wyglądającego nosa.
Polecamy udać się do dobrego specjalisty, który po konsultacji z pacjentem i dokładnym zbadaniu dokona właściwego doboru preparatu i ostrzyknie.
Kiedy możemy poddać się temu lekkiemu zabiegowi ?
1. skrzywienie nosa po wypadkach, niefortunnych zabiegach chirurgicznych.
2. za bardzo uniesiony nos.
3. złe proporcje nosa np. za duży czubek
4. brak wykształconego mostka pomiędzy trzonem a czubkiem nosa.
Pamiętaj, by upewnić się, czy specjalista ma doświadczenie w tego typu zabiegach.
Specjaliści mają swoje wizje na temat wyglądu nosa, dlatego wskazane jest by pacjent dokładnie omówił przed zabiegiem kwestie jego wyglądu. Efekt po ostrzyknięciu będzie widoczny natychmiast.
Najczęściej preparat wprowadzany jest w newralgiczne miejsce z jednego wkłucia i tylko ten moment może być nie przyjemny, ale szybko to uczucie mija. Po zaaplikowaniu następuje najważniejsza czynność, jaką jest odpowiednie uformowanie preparatu i odpowiedni masaż.
Zabieg trwa do 30 minut. Pacjentowi znieczula się miejsce zabiegowe. Najczęściej stosuje się maść do znieczulenia dentystycznego a bardzo rzadko znieczulenie miejscowe. To zależy od lekarza, jaką metodę preferuje. Kiedy pacjent jest już gotowy następuje wstrzyknięcie preparatu i zazwyczaj jest ono z jednego wkłucia.
Efekt utrzymuje się około 6-12 miesięcy. Jest to uzależnione od preparatu, jaki użyje lekarz. Zazwyczaj stosowane są takie, którymi pacjent cieszy się 12-18 miesięcy.
Przemyśl czy warto poddawać się chirurgicznej korekcie, kiedy wystarczy drobny zabieg i już wychodząc po pół godziny z gabinetu cieszymy się pięknym efektem.
Nie następuje żadna opuchlizna i nie ma krwiaków po zabiegu.
Pacjent może natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania.
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”
Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.