Portal Chirurgia Plastyczna

Latanie samolotem po powiększeniu piersi. Fakty i mity

lot samolotem po operacji
Czas czytania: 2 minut

 

Operacje powiększania piersi wykonuje się za pomocą wkładek silikonowych, również wkładkami wypełnionymi solą fizjologiczną. Nie tylko strachu przed bólem po operacji, czy też samej rekonwalescencji pacjentki obawiają się najbardziej, ale również samej podróży powrotnej do domu. Latanie samolotem po powiększeniu piersi to temat bardzo istotny dla pacjentek zwłaszcza spoza Polski.

 

Pacjentki wybierają kliniki nie tylko w Polsce, również chętnie wybierają kliniki za zagranicą. Oczywiście, wiążę się to z dłuższą podróżą, wybierając samochód, liczymy się z bardziej meczącą drogą (znamy stan naszych dróg) samolot, to bardziej komfortowy środek podróży, lecz tutaj niektóre panie boją się, że ciśnienie atmosferyczne, może doprowadzić do pęknięcia wkładki.

 

Czy rzeczywiście podróż samolotem, może zagrażać pacjentkom po powiększeniu piersi?


Wiemy, że wkładki najnowszej generacji są wytrzymałe i nawet gdy dojdzie do pęknięcia, silikon we wkładce nigdy się nie wyleje, utrzymuje się zawsze w jednej formie. Lekarze nie znają takiego przypadku, aby implant źle zareagował na ciśnienie panujące wewnątrz samolotu. Należy pamiętać, że w samolocie panuję stałe ciśnienie, które w żaden sposób nie uszkodzi implantu, osoby chorujące na choroby krążenia są dużo bardziej narażone niż osoby po operacji piersi. Nawet jeśli doszłoby do dekompresji w czasie lotu, to, jak wiadomo, prędzej doszłoby do uduszenia się pasażerki niż do uszkodzenia wkładki.

 

Dlaczego panuje taki mit na temat „wybuchających implantów”?

Osoby, które nigdy nie miały kontaktu z chirurgią plastyczną i nie mają pojęcia o zabiegach, niestety w sposób niekontrolowany wymyślają niestworzone rzeczy na temat np. operacji powiększania piersi. Nie należy wierzyć we wszystko, co jest napisane w internecie, podstawą jest konsultacja u lekarza, gdzie można zapytać o wszystko, co dotyczy zabiegu. Lekarz szczegółowo odpowie na wszystkie pytania i na pewno rozwieje wątpliwości, które ma każdy pacjent.

Bardzo duży wpływ ma telewizja, która potrafi manipulować i pokazywać różne rzeczy, aby zwiększyć swoją oglądalność. Już nie jednokrotnie można było obejrzeć film, gdzie lecącej kobiecie w samolocie, nagle wybucha biust. Jest, to tylko czysta wyobraźnia reżysera i nic więcej.

 

Czy operacja powiększenia piersi uniemożliwia uprawiania sportu?

To następny mit. Panie po operacji powiększenia biustu mogą spokojnie uprawiać sport i to nawet wyczynowy. Po okresie rekonwalescencji i wygojeniu się blizn każda pacjentka oczywiście w specjalnym sportowym biustonoszu może ćwiczyć i nie bać się o nowe piersi.
My wiemy jedno, należy słuchać lekarzy, którzy latami doskonalą swoją wiedzę i nikt inny nie powinien wprowadzać nas w błąd, który czasami może niechcący wystraszyć i nie potrzebnie zdenerwować. Unikajmy osób, które radzą, nie mając pojęcia na temat chirurgii plastycznej, czy też innej dziedziny medycznej, w końcu nasze zdrowie jest najważniejsze.

 

Pamiętaj, że wszystkie wątpliwości dotyczące przygotowania do zabiegu, operacji i rekonwalescencji oraz tego kiedy możesz wybrać się w podróż autem, samolotem i skakać na bungee rozważ w rozmowie ze swoim specjalistą chirurgii plastycznej. Jeśli coś będzie nie tak będziesz mieć właśnie do niego pretensje, a nie do koleżanek z grupy dyskusyjnej o operacjach plastycznych.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY