Portal Chirurgia Plastyczna

Lipofilling. Wypełnienie twarzy własnym tłuszczem

Lipolifting
Czas czytania: 2 minut

 

Lipofilling-to metoda modelowania twarzy, która może przywrócić jej ładny kształt i młodszy wygląd. Zabieg jest techniką chirurgiczną i wykonuje się ją na bloku operacyjnym, w znieczuleniu miejscowym i ogólnym. Lipofilling. Wypełnienie twarzy własnym tłuszczem.

 

Jak się starzeje twarz

Piękna, młoda twarz to marzenie, każdej kobiety. Jednak oczywiście jesteśmy realistkami i wiemy, że czas robi swoje i choć stosujemy tony kremów i przeróżnych kosmetyków, spoglądając codziennie w lusterko, widzimy jak skóra po prostu ,,spływa” w dół. Zamiast gładkiej i jasnej skóry pod oczami mamy tam sine worki, a policzki nie są już tak wypukłe tak ładnie zaokrąglone, owal twarzy też zostawia wiele do życzenia. Więc moje drogie panie czas wziąć sprawy w swoje ręce !

Nie martwcie się na zapas, tylko udajcie się do specjalisty, który odpowie wam na wasze pytania i podpowie jak najprościej przywrócić waszej twarzy blask i jędrność. Co może zaproponować Ci chirurg ? Oczywiście tzw. ”podciąganie skóry” – face lifting, ale większości pacjentkom spokojnie, wystarczy wypełnienie własnym tłuszczem twarzy, czyli-Lipofilling

 

Lipofilling, czyli modelowanie twarzy

To metoda modelowania twarzy, która polega na wypełnieniu zmarszczek tłuszczem pobranym od pacjenta, dzięki czemu nie spotyka się właściwie uczuleń czy odrzucenia pobranego ,,materiału”. Obecnie zabieg lipofillingu coraz częściej stosuje się jako uzupełnienie liftingu.

Najpierw pobiera się niewielką ilość tkanki tłuszczowej (w znieczuleniu miejscowym) i w celu uzyskania czystego tłuszczu odwirowuje się pobrany materiał. Następnie, za pomocą specjalnego urządzenia, uzyskany w ten sposób tłuszcz zostaje wstrzyknięty do tkanki podskórnej. Pobrane komórki lipidowe wstrzykuje się w określone partie twarzy (okolice kości policzkowych, policzki, bruzdy nosowo-wargowe).

Najczęściej taką techniką koryguje się bruzdy nosowo-wargowe, powiększa usta oraz poprawia okolice z wyraźnym ubytkiem tkanki tłuszczowej. Oprócz twarzy tłuszcz można również przeszczepiać w inne miejsca, między innymi na nadmiernie kościste i szczupłe ręce uzyskując ich odmłodzenie oraz w pośladki uzyskując atrakcyjny kształt i podniesienie.

Tkankę tłuszczową można aplikować na twarz jako: do powiększania ust, wygładzania podkrążonych oczu lub zapadniętych policzków, wypełniania zmarszczek.

 

Po zabiegu 

– schładzać lodem miejsca, gdzie był zaaplikowany tłuszcz (powstają obrzęki)
– na okres jednego tygodnia ograniczyć mimikę twarzy
– wysiłek fizyczny dozwolony jest po tygodniu
– miejsca wkłucia utrzymywać w stanie suchym przez okres 1 tygodnia Pacjent już na drugi dzień, może udać się do pracy, ale musi liczyć się z tym, że mogą utrzymywać się obrzęki.

 

Jakie efekty po Lipofillingu?

– wyraźne odmłodzenie twarzy
– poprawiony owal twarzy
– wyraźnie poprawiony kształt policzków
– skorygowane bruzdy nosowo-wargowe

 

Jakie są zalety Lipofillingu?

– krótki czas trwania zabiegu (średnio 40-50 minut w znieczuleniu ogólnym)
– krótki czas rekonwalescencji
– odmładzający efekt
– brak blizn
– niewielkie nacięcia do pobrania tłuszczu i podania, goja się szybko i bezbliznowo
– możliwość łączenia z innymi zabiegami (z plastyką nosa, czy liposukcja)
– niskie ryzyko zabiegu
– operacje można powtórzyć
– kolejnym razem można podać większą ilość tłuszczu

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Niska waga pacjenta ze względu na brak możliwości pobrania odpowiedniej ilości tłuszczu Zawsze zastanów się przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zabiegu.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY