Portal Chirurgia Plastyczna

Liposukcja ramion. Modelowanie ciała odsysaniem tłuszczu

Liposukcja ramion
Czas czytania: 2 minut

 

Liposukcja dotyczy również tak newralgicznych części naszego ciała, jakim są ramiona. Wiosna-lato wystawiamy je na widok i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z ich wyglądu. W wielu przypadkach ingerencja chirurga plastycznego jest ostatecznością, ale z bardzo spektakularnym efektem.

 

Polecamy konsultację u dobrego specjalisty, który bardzo wnikliwie podejdzie do tematu

Walka z tłuszczykiem nie tylko odbywa się na bioderkach lub udach, kolanach…. nie zapominajmy o ramionach. Wiosna, lato to sezon do pokazywania większych części naszego ciała. Widzimy wtedy jak po zimowych miesiącach zmieniły się również nasze ramiona. Wstydzimy się włożyć krótki rękawek, a i w obcisłej bluzce nie wyglądają najkorzystniej. Co, wtedy kiedy nie mamy samozaparcia i nie potrafimy utrzymać wagi w ryzach? Fitness jest w naszym przypadku bardzo pomocny, ale cóż, kiedy nie mamy okazji lub po prostu czasu?

 

Liposukcja ramion

Zabieg wykonuje się metodą klasyczną, co polega na wykonaniu drobnych nacięć i wprowadzeniu przez nie cieniutkiej rurki podłączonej do specjalnego ssącego urządzenia.
Strzykawkami, w których wytwarza się podciśnienie, na którego skutek tłuszcz zostaje wciągnięty do wnętrza strzykawki.

Ultradźwiękami (tzw.” Utrasound — Assisted Lipoplasty”) – w tym wypadku rurka wprowadzona do ciała wysyła fale ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczu.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na odessaniu tłuszczu i przemodelowanie danej okolicy i odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem znieczulającym, kolejne to tunelizacja i eliminacja (odessanie) uszkodzonych w czasie zabiegu komórek tłuszczowych.

 

Przebieg pooperacyjny

Po zabiegu nakłada się specjalne ubranie uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Pierwszy okres pooperacyjny trwa 7 dni, w tym czasie zaleca się spacery. W następnym tygodniu występuje łatwe męczenie, skrócenie oddechu i trudności w koncentracji. Po 2 tygodniach zaleca się masaże. Zaleca się też dietę bogatobiałkową, witaminy, cynk, żelazo, spacery i pływanie, jazdę na rowerze. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest po 4 do 6 tygodniach.

 

Znieczulenie

Zabieg przeprowadza się w zależności od umiejscowienia oraz rozległości w znieczuleniu miejscowym, zewnątrzoponowym, czyli dolędźwiowym lub w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym, lub dożylnym.

 

Warunki przeprowadzenia zabiegu

Po pierwsze do przeprowadzenia zabiegu jest najważniejszy dobry ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: zaburzenia rytmu i wady serca, nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia i skazy naczyniowe, nieuregulowana cukrzyca, duszności w wywiadzie, żylaki i stany zapalne żył kończyn dolnych, zmiany ropne skóry operowanej okolicy.

 

Możliwość wystąpienia powikłań

Najcięższe powikłania to zator tętnicy płucnej i zator tłuszczowy. Powikłaniom można zapobiegać stosując odpowiednie leki i zabiegi, dlatego bardzo ważne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarza.

 

Wymagane badania

– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
– morfologii i grupy krwi
– ekg
– rtg. płuc

W klinice pozostajesz zazwyczaj jedną dobę a do pełnej absencji potrzebujesz około 2 tygodni.
Zabieg liposukcji może być łączony z liposukcją innych części ciała co dokładanie określi lekarz.
Zasięgnij u swojego specjalisty wszystkich odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY