Liposukcja dotyczy również tak newralgicznych części naszego ciała, jakim są ramiona. Wiosna-lato wystawiamy je na widok i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z ich wyglądu. W wielu przypadkach ingerencja chirurga plastycznego jest ostatecznością, ale z bardzo spektakularnym efektem.
Polecamy konsultację u dobrego specjalisty, który bardzo wnikliwie podejdzie do tematu
Walka z tłuszczykiem nie tylko odbywa się na bioderkach lub udach, kolanach…. nie zapominajmy o ramionach. Wiosna, lato to sezon do pokazywania większych części naszego ciała. Widzimy wtedy jak po zimowych miesiącach zmieniły się również nasze ramiona. Wstydzimy się włożyć krótki rękawek, a i w obcisłej bluzce nie wyglądają najkorzystniej. Co, wtedy kiedy nie mamy samozaparcia i nie potrafimy utrzymać wagi w ryzach? Fitness jest w naszym przypadku bardzo pomocny, ale cóż, kiedy nie mamy okazji lub po prostu czasu?
Liposukcja ramion
Zabieg wykonuje się metodą klasyczną, co polega na wykonaniu drobnych nacięć i wprowadzeniu przez nie cieniutkiej rurki podłączonej do specjalnego ssącego urządzenia.
Strzykawkami, w których wytwarza się podciśnienie, na którego skutek tłuszcz zostaje wciągnięty do wnętrza strzykawki.
Ultradźwiękami (tzw.” Utrasound — Assisted Lipoplasty”) – w tym wypadku rurka wprowadzona do ciała wysyła fale ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczu.
Przebieg zabiegu
Zabieg polega na odessaniu tłuszczu i przemodelowanie danej okolicy i odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem znieczulającym, kolejne to tunelizacja i eliminacja (odessanie) uszkodzonych w czasie zabiegu komórek tłuszczowych.
Przebieg pooperacyjny
Po zabiegu nakłada się specjalne ubranie uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Pierwszy okres pooperacyjny trwa 7 dni, w tym czasie zaleca się spacery. W następnym tygodniu występuje łatwe męczenie, skrócenie oddechu i trudności w koncentracji. Po 2 tygodniach zaleca się masaże. Zaleca się też dietę bogatobiałkową, witaminy, cynk, żelazo, spacery i pływanie, jazdę na rowerze. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest po 4 do 6 tygodniach.
Znieczulenie
Zabieg przeprowadza się w zależności od umiejscowienia oraz rozległości w znieczuleniu miejscowym, zewnątrzoponowym, czyli dolędźwiowym lub w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym, lub dożylnym.
Warunki przeprowadzenia zabiegu
Po pierwsze do przeprowadzenia zabiegu jest najważniejszy dobry ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: zaburzenia rytmu i wady serca, nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia i skazy naczyniowe, nieuregulowana cukrzyca, duszności w wywiadzie, żylaki i stany zapalne żył kończyn dolnych, zmiany ropne skóry operowanej okolicy.
Możliwość wystąpienia powikłań
Najcięższe powikłania to zator tętnicy płucnej i zator tłuszczowy. Powikłaniom można zapobiegać stosując odpowiednie leki i zabiegi, dlatego bardzo ważne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarza.
Wymagane badania
– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
– morfologii i grupy krwi
– ekg
– rtg. płuc
W klinice pozostajesz zazwyczaj jedną dobę a do pełnej absencji potrzebujesz około 2 tygodni.
Zabieg liposukcji może być łączony z liposukcją innych części ciała co dokładanie określi lekarz.
Zasięgnij u swojego specjalisty wszystkich odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Redaktor Barbara Szuszkiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”
Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.