Portal Chirurgia Plastyczna

Operacja nosa. Jak się przygotować do korekcji?

Przygotowanie ooperacja nosa
Czas czytania: 3 minut

Operacja nosa lub plastyka nosa częściej zwane fachowo jako operacje nosa. Jedne z najbardziej spektakularnych zmian w chirurgii plastycznej. Korekcje nosa pozostawiają ślad na twarzy pacjenta, efekty nie zawsze idą w parze z ich marzeniami. Konsultacje z chirurgiem plastykiem i rzetelne przygotowanie pacjenta do zabiegu to najważniejsze elementy całego procesu przemiany tej części ciała

 

Droga do korekcji nosa

Przeszkadza ci kształt twojego nosa ? Masz problem z akceptacją jego wyglądu ? Jeśli myślisz o wizycie u chirurga plastyka i zabiegu korekcyjnym zastanów się i przygotuj. Konsultacja lekarska jest jednym z najważniejszych punktów w drodze na stół operacyjny. Jednak by tam trafić świadomie i z całą odpowiedzialnością przygotuj się do wizyty u specjalisty i do zabiegu.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Przeszedłeś już daleką drogę, jeśli zdecydowałeś się na zabiegi. Wiesz, że nigdy nie zaakceptujesz jego wyglądu i jest on przyczyną twoich kompleksów. Czas odwiedzić specjalistę, który wyprowadzi cię z błędu lub poprzez zabieg pomoże pozbyć się tego defektu.
Ważne jest, by być bardzo szczerym w stosunku do siebie i lekarza.

 

Pamiętaj, że zabieg nie jest lekiem na twoje problemy

Wielu potencjalnych pacjentów decyduje się na zabieg, myśląc, że to przyczyna ich problemów i niepowodzeń w życiu. Faktem jest, że każda zmiana upiększająca nas dodaje skrzydeł i podnosi naszą samoocenę. Dlatego bardzo realnie oceń, dlaczego chcesz się poddać operacji i czy kompleksy wynikają na pewno z tej części ciała?

 

Pamiętaj, że chirurg plastyk nie jest osobą, która ma rozwiązać twoje problemy życiowe

Na konsultacji musisz powiedzieć, jaką masz wizje co do swojego przyszłego nosa. Nie wstydź się i nie miej oporów, opisując wymarzony nosek. O to właśnie chodzi na wizycie, by lekarz wiedział po weryfikacji twoich wizji, jakie są realne możliwości.

Musisz powiedzieć, na jakie schorzenia cierpisz np. cukrzyca, astma itd. Jakie leki bierzesz.
Lekarz wyjaśni ci, na czym będzie polegał zabieg w twoim przypadku i co będzie działo się po zabiegu oraz jak długo będzie trwała rekonwalescencja. Każdy przypadek jest inny. Dlatego przestrzegam bardzo przed informacjami pochodzącymi z różnych forów, gdzie piszący nie są lekarzami, a ferują opiniami i diagnozami na lewo i prawo doprowadzając bardzo często do konfliktów między pacjentami a lekarzami. Nie są to informacje potwierdzone, lecz w większości pisane przez pacjentów (chodź, nie zawsze wiesz, czy to na prawdę pacjent pisze) Każdy opisujący odnosi opisy do swojej osoby lub co zasłyszał sam. Dlatego proszę o weryfikowanie wszystkich informacji u źródła, czyli samego specjalisty.

Na konsultacje wybierz się przygotowany w listę najważniejszych pytań, które cię nurtują. Lekarz wszystko dokładnie wyjaśni.
Słuchaj się swojego specjalisty, jeśli masz w stosunku do niego wątpliwości, wybierz się na konsultacje do innego i wtedy sprawdzisz, czy diagnozy pokrywają się z twoimi wymaganiami co do przyszłego wyglądu nosa. Czasami lepiej zrezygnować z zabiegu niż być niepewnym i kłaść się na stół operacyjny.
Jeśli już jednak wybierzesz lekarza i wyjdziesz od niego po konsultacji z terminem zabiegu, oznaczać to będzie, że wchodzisz w następny etap przygotowania do korekcji nosa. Musisz wykonać zlecone badania podstawowe oraz w niektórych przypadkach dodatkowe badania specjalistyczne. Nie wszyscy pacjenci ich potrzebują, ale jeśli lekarz chce mieć pewność co do wystawionej diagnozy i planu zabiegu, musisz je wykonać.

Często dodatkowym badaniem jest endoskopowe badanie wnętrza nosa. Daje ono potwierdzenie co do ewentualnych zmian wewnątrz.
Musisz wiedzieć, że zabieg na nosie jest często połączeniem korekcji jego wyglądu z zabiegiem laryngologicznym. Po zabiegu pacjent nie tylko ma mieć ładny nosek, ale też drożny. To dobra informacja dla osób mających uciążliwe problemy z drobnymi polipami, niedrożnymi zatokami, przewlekłymi bólami głowy i uciążliwym katarem. Dlatego do wyboru lekarza podejdź bardzo poważnie i nie bierz pod uwagę opinii na forach, bo opisywane przypadki są nieusystematyzowane w pewien schemat, po którym mogłabyś sama wybrać lekarza. Jedna osoba ocenia z punktu bólu przy zmianie opatrunku a druga po tym, czy lekarz był miły i się pacjentce podobał. Oceny dokonaj sama podczas konsultacji i weź udział w przynajmniej dwóch konsultacjach u różnych lekarzy.

Nie ograniczaj się do jednej wizyty przed zabiegiem u specjalisty. Jeśli jesteś czegoś niepewna, zapisz się na następną, zadzwoń do lekarza lub napisz @. Dobry specjalista jest dostępny i odpowie na twoje ewentualne dodatkowe ważne pytania. Podkreślam słowo ważne, ponieważ istnieje odsetek potencjalnych pacjentów, którzy ciągle atakują lekarzy z najdrobniejszym pytaniem. Dokonaj dokładnej analizy i przemyśl, co jest najważniejsze i jakie masz wątpliwości i pytaj!!! Nie jesteś jedynym pacjentem i traktuj swojego lekarza bardzo poważnie, a tym samym ty zostaniesz tak samo potraktowana.

 

Wracając do przygotowania do samego zabieg

Zasięgnij jak najwięcej rzetelnej informacji o zabiegu, o czekającej cię długiej rekonwalescencji, o tym, jak należy reagować, kiedy poczujesz,  że coś dzieje się nie tak oraz o samych powikłaniach. Musisz mieć świadomość, że i ciebie mogą spotkać. Nie nastawiaj się, że wystąpią u ciebie, ale musisz wiedzieć o nich i o objawach, by jak najszybciej zareagować wizytą u specjalisty i je wyeliminować. Świadomość ich istnienia daje nam większą wiedzę oraz zdrowsze podejście do zmian, na jakie się decydujemy.

 

Postępowanie pacjenta w dniu zabiegu

Pamiętaj również, by się zastanowić nad samym pomysłem zabiegu. Zmiana dokonana na tej części twarzy bardzo zmienia jej ogólny wygląd. Czy jesteś gotowy na takie zmiany? To ty będziesz nosił na sobie efekt czasem pochopnie podjętej decyzji !!!
Przemyśl wszystko kilka razy.

Zmiany dokonane operacyjnie są nieodwracalne !!!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY