Portal Chirurgia Plastyczna

Operacja uszu u dzieci najczęstszym zabiegiem otoplastyki

otoplastyka u dzieci
Czas czytania: 2 minut

 

Operacja uszu u dziecka jest często motywowane jego kompleksami. Rodzice powinni spojrzeć na swoją pociechę bardziej krytycznym wzrokiem i pomyśleć o tym, co być może przechodzi wśród swoich rówieśników. Zabieg otoplastyki nie jest ciężką operacją i zazwyczaj przeprowadza się go pod znieczuleniem miejscowy a tylko w rzadkich przypadkach w znieczuleniu ogólnym.

 

Okrucieństwo dzieci

Dzieci są najbardziej okrutne w swojej ocenie rówieśników. Nie jedno słyszało o swoich rudych włosach, piegach… i odstających uszach.
Widzowie umiejący bardzo szybko wychwycić te małe mankamenty urody i je głośno skomentować. Ile to razy płakałaś do poduszki, kiedy twoja szkolna miłość wyśmiała odstające ucho….ale czy musimy na takie ataki kolegów ze szkolnej ławki narażać nasze pociechy?

Rzadko się zdarza by dziecko było odporne na takie ataki. Często nie wiemy co się z nim dzieje i nawet nie przyjdzie nam do głowy, że nasz najukochańszy skarb ma taki problem. My widzimy nasze dzieci jako najpiękniejsze. Cóż, jeśli jednak stwierdzimy i zauważymy ten malutki defekt urody? Zanim zdecydujemy się na korekcje u naszego dziecka targają nami przeróżne rozterki od myśli, że chcemy być może przez naszą próżność narazić zdrowie naszej pociechy po dylemat kosztów zabiegu.

 

Najlepsza konsultacja u specjalisty

Wszystkie wątpliwości pomoże rozwiać specjalista. Odpowie nam na bardzo konkretne nasze pytania od tego, czy wiek dziecka jest odpowiedni do wykonania zabiegu po wyjaśnienie jak będzie przebiegało w konkretnym przypadku cięcie oraz dokładna cena korekcji.

Musimy wybrać dobrego specjalistę, który będzie miał bardzo dobry kontakt z dzieckiem, potrafiąc go uspokoić i wyjaśnić co będzie się z nim działo. Poważnie traktujący lekarz swoją profesję nie potraktuje Twojego dziecka jak tło w rozmowie, ale wciągnie go w nią od razu wprowadzając odpowiednią atmosferę, w której przeprowadzi konsultacje z dokładnym obejrzeniem małego pacjenta.

 

Ile trwa zabieg?

Zabieg przebiega do 60 minut i jest dla dzieci w znieczuleniu ogólnym. Większe dzieci, z którymi można nawiązać łatwiejszy kontakt są operowane w znieczuleniu miejscowym jak osoby dorosłe. Niepotrzebnie narażając, na dodatkowe dolegliwości po znieczuleniu.

Nasze ucho jest już ukształtowane po 7 roku życia, więc to dolna granica, kiedy możemy przyprowadzić na zabieg dziecko. Prosty zabieg nieingerujący w ciało tak bardzo. Kształtowanie prawidłowego kształtu ucha robi się poprzez wycięcie fragmentu chrząstki lub jej nacięcie, ale zawsze opiera się na odpowiednim jej zszyciu z ukształtowaniem nowej grobelki. Na koniec zabiegu nakładany jest opatrunek z antybakteryjną maścią, który jest zdejmowany po 7 dniach. Często dodatkowo owijana jest głowa bandażem elastycznym dla prawidłowego ukształtowania się małżowin usznych i prawidłowego ich gojenie.

 

Po zabiegu otoplastyki

Po zabiegu musimy przypilnować dziecko by nie ściągało samo opatrunku, nie zaglądało pod bandaż, po około 10 dniach może normalnie funkcjonować. Musimy pouczyć dziecko by uważało w trakcie zabawy, by nie urazić sobie skorygowanych uszu. Kilka miesięcy trwa całkowite wygojenie chrząstki. W tym czasie najlepiej by nosiło specjalną opaskę….w przypadku dzieci nie będzie to krępujące. Po 6 miesiącach możemy cieszyć się wraz z nim z pięknego efektu na zawsze.

Zastanów się, czy nie warto spojrzeć na swoje dziecko innymi oczyma i dostrzec jego problem. Dobry chirurg plastyk przeprowadzi zabieg szybko i bez stresu dla dziecka.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY