Portal Chirurgia Plastyczna

Piękne łydki rzeźbione implantem u chirurga plastycznego

ydki rzezbione implantem
Czas czytania: 2 minut

 

Łydki pięknie wyrzeźbione ciężką pracą na siłowni czy przez inny sport są dumą właściciela. Nie każdy jednak jest tak wytrwały i nie każdy ma predyspozycje do wyrobienia sobie wielkich mięśni.

 

Jest alternatywa do ciężkiej pracy. Operacja wszczepienia implantów łydek cieszy się sporym zainteresowaniem.
Treningi na siłowni, bieganie… niestety nie dla każdego to dobry sposób, by mieć pięknie zbudowane łydki. Wyprofilowane mięśnie łydek są etykietką wysportowanego ciała, świadectwem aktywnego życia.

 

Kiedy siłownia nie pomaga

Kiedy już zdecydujesz się na operacje, spokojnie i świadomie wybierz lekarza. Musi mieć w tym zabiegu doświadczenie, dokładnie Cię poinformować o wszystkim, co dotyczy samego zabiegu, przygotowania, przebiegu po operacji oraz możliwości wystąpienia powikłań. Ty sam przygotuj się na rozmowę ze specjalistą i wypytaj o wszystkie interesujące cię szczegóły.

Bardzo ważna jest szczerość z lekarzem. Musisz powiedzieć o ewentualnych alergiach, przyjmowanych lekach np.leki zmniejszające krzepliwość krwi i czy masz tendencję do tworzenia blizn.
Kiedy Panie decydują się na ten zabieg? Przede wszystkim przy zbyt szczupłych łydkach, asymetrycznych oraz deformacjach.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa do 2 h. Przez ok. 5 cm nacięcie w fałdzie podkolanowym, chirurg tworzy kieszonkę, w której umieści następnie implant. W zależności od oczekiwań pacjenta można wszczepić jeden lub więcej implantów. Musisz wiedzieć, na jakim efekcie Ci zależy. Implanty można umieścić po wewnętrznej stronie łydki, po jej zewnętrznej stronie lub po obu stronach na raz.
Implanty łydek są zrobione z bardzo wytrzymałego elastomeru silikonowego wypełnionego żelem silikonowym o wysokiej spoistości, więc nawet w przypadku pęknięcia implantu, żel nie wydostaje się na zewnątrz.

 

Po zabiegu

Po zabiegu będziesz miał włożone dreny oraz specjalne pończochy uciskowe. Zaleceniem jest jak najczęstsze unoszenie nóg. Przez około 2 miesiące unikaj wysiłku fizycznego. Specjalista wyznaczy również termin kontrolnej wizyty.
Implanty łydek w dotyku przypominają dobrze rozwinięte mięśnie. Specjalista dobierze odpowiednią wielkość do Twojej figury by dodały uroku.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY