Portal Chirurgia Plastyczna

Plastyka szyi. Czy już pora na zabieg?

plastyka szyi
Czas czytania: 2 minut

 

Plastyka szyi wykonywana jest, kiedy stan skóry już nie cieszy i staje się wiotka, marszcząca się a czasem zwisająca wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Skóra szyi niestety starzeje się szybciej niż twarzy. Plastyka szyi łączona jest często z plastyką twarzy i podbródka. Chirurg plastyk dokładnie określa jaki zakres zabiegu będzie obejmować w danym przypadku pacjenta.

 

Szyja jest newralgicznym punktem naszego ciała. Jest pokryta bardzo cienką warstwą skóry, która jest delikatniejsza od tej pokrywającej twarz. Często dbając o młody wizerunek twarzy, ludzie nie koncentrują się na skórze szyi, która wymaga wielkiego wysiłku, by cieszyć ogólnym wyglądem.

 

Co się dzieje z Twoja szyja?

  • wygląda ona na wątłą i zaczyna przypominać szyję indyka
  • zaczyna zwisać pod ciężarem tłuszczu
  • jest jej za dużo

 

Co chcemy zrobić?

  • zwisającej skóry
  • nadmiaru luźnej i bardzo otłuszczonej skóry
  • zmarszczek na szyi

 

Co możemy zrobić?

Wyżej wymienione problemy można wyeliminować, przeprowadzając tzw. lifting skóry szyi. Zabieg taki polega na:

  • zwiększeniu napięcia skóry
  • zwiększeniu napięcia mięśni
  • na usunięciu nadmiaru tłuszczu

Na skutek tak zintegrowanego działania zarówno na skórę, jak i na mięśnie operacja likwiduje zmarszczki i fałdy na szyi. Operacja przynosi trwałe efekty odmłodzenia szyi, a tym samym całego wizerunku człowieka.

 

Plastyka szyi. Przebiegu zabiegu

W większości przypadków operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj trwa ona około 2 – 3 godzin. Czas operacji uzależniony jest od tego z ilu etapów ma on się składać. Jeśli będzie to plastyka szyi połączona z plastyką twarzy, to należy liczyć się z wydłużonym czasem zabiegu. Podczas zabiegu wykonywane są nacięcia. Najczęściej ulokowane są one pod brodą lub za uszami, tak żeby blizny były dobrze ukryte i niewidoczne. Zabieg kończy się założeniem szwów i opatrunków.

 

Plastyka szyi. Przebieg pooperacyjny

Opatrunki z reguły noszone są przez około 10 dni, w tym czasie są one wymieniane na nowe i świeże. W czasie rekonwalescencji niewskazana jest za duża aktywność fizyczna. Najlepiej jest przez około 7 – 10 dni dobrze wypocząć w zaciszu domowym lub w profesjonalnym hotelu przy klinice, gdzie wysoko wykwalifikowana kadra zajmuje się odpowiednio pacjentką/em.

 

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu widać już pod 14 dniach, natomiast całkowite gojenie trwa około miesiąca.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Ogólny zły stan pacjenta/ki jest poważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Lekarze przed operacją zlecają wykonanie szeregu badań, które mają na celu wyeliminowanie wszelkie ryzyko.

 

Zalecane badania

  •  morfologia krwi
  • EKG
  • badanie moczu
  • badanie na obecność wirusa HIV
  • inne badania

Pamiętaj, że dobrze zrobiony zabieg będzie cieszył pięknym efektem.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY