Portal Chirurgia Plastyczna

prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans

Miejsce konsultacji

Adres

Telefon

E-mail

Godziny przyjęć

  • poniedziałek
  • wtorek
  • środa
  • czwartek          
  • piątek

Prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans jest specjalistą chirurgii plastycznej.

Jako absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie rozpoczął pracę w I Klinice Chirurgii Ogólnej, która następnie została przekształcona w Klinikę Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. Pierwszy stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał trzy lata po otrzymaniu dyplomu uczelni. W 1995 roku uzyskał drugi stopień z chirurgii ogólnej, a specjalistą chirurgii plastycznej został w roku 2009.

W tym samym czasie kontynuował swój rozwój naukowy prowadząc wiele badań naukowych, które w znacznym stopniu skupiały zagadnienia z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej.

W 1994 roku otrzymał stopień doktora nauk medycznych, a następnie w 2006 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego  medycyny. Obie prace naukowe poświęcone były chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Umiejętności w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej zdobywał i pogłębiał w ośrodkach krajowych oraz zagranicznych. Czterokrotnie odbył staże zagraniczne: w Niemczech w Hamburgu w 1992 roku i 1998 roku oraz w USA w Louisville w 1996 roku i 2000 roku.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Profesor Prowans w 2009 roku objął również kierownictwo Oddziału Chirurgii Ogólnej w Policach, którą w późniejszym czasie przekształcił w Klinikę Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

W 2013 roku otrzymał tytuł profesora z rąk Prezydenta RP.

Wszystkie informacje na temat danego specjalisty są na bieżąco aktualizowane.

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY