Portal Chirurgia Plastyczna

lek. med. Rami Alshekh

Miejsce konsultacji

Adres

Telefon

E-mail

Godziny przyjęć

  • poniedziałek
  • wtorek
  • środa
  • czwartek          
  • piątek

Dr n. med. Andrzej Bieniek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Studia ukończył w 1985 roku, a następnie pojął specjalizację i po złożeniu egzaminów w 1988 roku otrzymał tytuł specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, a w 1994 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii plastycznej. W 1996, po przedstawieniu pracy na temat doświadczalnych badań biozgodności i wytrzymałości mechanicznej nowego kompozytowego materiału korundowego w aspekcie zastosowań klinicznych uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Doświadczenie zdobywał w pracując na oddziale chirurgii plastycznej Szpitala Kolejowego we Wrocławiu oraz na oddziale chirurgii plastycznej Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Najnowszą wiedzę zdobywał podczas pobytów stażowych w wielu liczących się zagranicznych ośrodkach chirurgii plastycznej i dermatologicznej, m.in. w Hamburgu, we Frankfurcie, Paryżu, Stuttgarcie, Trieście, Kolonii, Dreźnie, Monachium.

Doktor Andrzej Bieniek angażuje się w działalność naukową i dydaktyczną. Prowadzi zajęcia z zakresu dermatologii zabiegowej i chirurgii plastycznej dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wprowadził do polskiej praktyki klinicznej wiele nowoczesnych metod leczniczych stosowanych do tej pory jedynie za granicą.

Jego dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt publikacji z zakresu chirurgii dermatologicznej i plastycznej w recenzowanych czasopismach oraz prezentację ponad setki prac na kongresach naukowych. Jest również współautorem książek, m.in. Podstawowy kurs chirurgii skóry (Urban-Elsevier-Polska, 2005), Tumescencyjne znieczulenie nasiękowe i jego znaczenie we współczesnej chirurgii (Medpharm, 2007) oraz Nowotwory skóry – klinika, patologia, leczenie (Galaktyka, 2008).

Należy do wielu prestiżowych towarzystw medycznych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Mohsa (European Society for Mohs Surgery) i International Society of Dermatologic Surgery.

Wszystkie informacje na temat danego specjalisty są na bieżąco aktualizowane.

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY