Portal Chirurgia Plastyczna

Postępowanie w dniu operacji plastycznej

e00aecbf2310ca0c6e50389bc1ba0493f62442d7
Czas czytania: 2 minut

 

Jak postępować w dniu zaplanowanego zabiegu operacyjnego? Co można, a czego nie wolno? Ważne by lekarz przekazał pacjentowi zalecenia co do dnia zabiegu i by upewnił się, że ten zrozumiał. Postępowanie w dniu operacji ma wpływ na samopoczucie po wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego.

 

Pamiętaj, by słuchać swojego specjalisty, dokładnie stosować się do zaleceń przed zabiegowych.
Oprócz opanowania wielkiego stresu musisz pamiętać o paru ważnych sprawach. Postaraj się wszystko zaplanować dużo wcześniej, by o niczym nie zapomnieć. Nie możesz się spóźnić, bo to zabieg planowany i zapewne po twoim są kolejne.

 

Przed znieczuleniem dla swojego bezpieczeństwa dostosuj się do zaleceń

Przed każdym zabiegiem pacjent musi odbyć rozmowę z anestezjologiem. Obowiązkowo pokazuje najnowsze zlecone wcześniej badania, jeśli będą złe, zabieg zostanie odwołany. Wszystko to dla bezpieczeństwa pacjenta. 

 

Szczerość względem anestezjologa i specjalisty chirurgii plastycznej

Odpowiadaj szczerze na wszystkie pytania anestezjologa, nie ukrywaj żadnych informacji zwłaszcza o alergiach, przyjmowanych lekarz i używkach. 

  • Możesz przyjąć leki, które bierzesz regularnie, ale tylko po uzgodnieniu z anestezjologiem. Nie może ich działanie kolidować ze znieczuleniem. Leki popić niewielką ilością wody.
  • Przez 6 – 8 godzin przed zabiegiem niczego nie pij ani nie jedz – w różnych szpitalach/klinikach stosowane są różne schematy głodówki przedoperacyjnej – najlepiej zapytaj się bezpośrednio anestezjologa w szpitalu, w którym odbędzie się zabieg. Praktycznie oznacza to, że możesz spożywać posiłki do północy przed zabiegiem. Często pacjent wie dokładnie, o której godzinie odbędzie się zabieg, więc łatwiej obliczyć czas postu przedzabiegowego.
  • Ponadto przez 6 godzin przed zabiegiem nie pal papierosów. Najlepiej – w ogóle rzuć palenie, które nie sprzyja gojeniu ran i często ma wielki wpływ na wygląd blizny po zabiegu.
Polecamy przeczytać przed decyzją o operacji na temat palenia papierosów
  • Test ciążowy. Wielu specjalistów wymaga zrobienia testu ciążowego na dzień przed zabiegiem. Nie musimy tłumaczyć z jakich względów. 
  • Przed operacją usuń i schowaj ruchome części uzębienia (protezy), okulary i soczewki kontaktowe.
  • Usuń makijaż.
  • Usuń lakier z paznokci. Często w programach tv widzimy pacjentki wjeżdżające na blok operacyjny z pięknie pomalowanymi paznokciami. Anestezjolog musi mieć pełną kontrolę i móc w czasie zabiegu kontrolować pacjenta. 
  • Zdejmij zegarek, kolczyki, pierścionki, obrączki, naszyjnik, biustonosz, skarpetki.
  • Wyjmij zapinki z włosów.

Dostosuj się do wszystkich zaleceń, alby mieć pewność, że jesteś bezpieczny i możesz spokojnie poddać się zabiegowi. W różnych klinikach i u różnych specjalistów lista zaleceń może się nieznacznie różnic.  Pacjent ma się podporządkować wskazówką swojego lekarza i anestezjologa w danym miejscu. Tam właśnie, ta grupa medyków będzie odpowiedzialna za pacjenta i zgodnie z ich wytycznymi należy się liczyć.

Na koniec zrelaksuj się przed zabiegiem!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY