Portal Chirurgia Plastyczna

Powikłania po operacji piersi. Nieprawidłowa pozycja implantu spowodowana asymetrią wtórną lub pierwotną

powiklania po operacjach piersi
Czas czytania: 2 minut

 

Źle ułożony implant daje nieładny efekt wizualny co może być spowodowane przekręceniem implantu lub zła decyzja co do wyboru rozmiaru wkładki, jak i niewłaściwej ocenie naturalnych predyspozycji pacjentki. Dobór implantu wymaga dopasowania jego szerokości, projekcji oraz kształtu do budowy klatki piersiowej. Przesuniecie implantu, zbyt wysoko umieszczony, przekręcenie wkładki…i co teraz?

 

Powikłania po powiększaniu piersi to zmora pacjentek

Nie zawsze pacjentki o nich wiedzą i nie zawsze zgłaszają się do swojego chirurga plastycznego. Pamiętaj, by o wszystko pytać specjalistę i nigdy nie zostawiać pytań bez odpowiedzi.

Jak sobie radzić, kiedy widać ewidentnie błąd lekarza, który źle dobrał implant?

Brzydko wyglądający biust po operacji piersi nie jest dla pacjentki czymś budującym. Niestety zdarzają się takie powikłania. Kiedy może dojść do takiego powikłania i czym jest spowodowany ?

Pacjentka powinna być cierpliwa i dokładnie omówić ze swoim chirurgiem plastykiem proces doboru rozmiaru implantu. Nie wszystkie kobiety poddające się operacji wiedzą, że to najważniejszy element całego przygotowania do zabiegu. Wiele czytamy na forach internetowych, jak panie prześcigają się w doradzaniu koleżankom, jaki to rozmiar powinny wziąć, by być zadowolone.

Internetowi doradcy na forach. Jak sobie poradzić z pseudo moderatorami i ekspertami-samozwańcami?

Niestety doradcy nie widzą pacjentki, nie znają dokładnie jej predyspozycji oraz nie mają zielonego pojęcia, jaki kształt klatki piersiowej ma pani z forum. Często byliśmy świadkami na forach internetowych, jak pseudo moderatorzy przy wielkim wsparciu administratorów próbują wchodzić w kompetencje chirurgów plastyków. Niestety większość czytających i szukających porady nie zdają sobie sprawy, że doradzają im osoby, które nie mają nic wspólnego z tematyką chirurgii plastycznej. Nie rozumieją, że jedynym doradcą jest w tym momencie ich chirurg plastyk.

Efekty powiększania piersi w Internecie

Efekty można znaleźć również na forach internetowych w postaci oczerniania lekarzy za złe efekty pracy. Niestety co bardziej niekonsekwentni chirurdzy godzą się na to, co pacjentka sobie wymyśli, ale dobry specjalista prędzej odmówi zabiegu, niż ugnie się pod naciskiem pacjentki.

Jeśli chodzi o złe położenie implantu, to jeden z najważniejszych elementów planowania operacji jest pomiar pacjentki i ocena istniejącej na naturalnych piersiach asymetrii, która co ciekawsze często wcześniej niewidoczna staje się zmorą niejednej pacjentki po powiększeniu piersi

 

Asymetria piersi

Asymetria po powiększeniu implantami staje się większa, a nie brana pod uwagę wcześniej daje nieładny efekt wizualny.
Asymetria może być pierwotna oraz wtórna.

 

Asymetria pierwotna

Jak sama nazwa wskazuje, jest spowodowana warunkami anatomicznymi pacjentki a w tym wrodzonymi wadami budowy kręgosłupa oraz klatki piersiowej.

 

Asymetria wtórna

Powstaje po interwencji chirurga plastyka.

 

Przyczyny asymetrii wtórnej

a. Implant umiejscowiony pod mięśniem a drugi pod gruczołem piersi
b. Przecięty mięsień na różnych wysokościach i zszycie powięzi
c. Przemieszczenie implantu po operacji na skutek zaniedbania przez pacjentkę zaleceń chirurga !!!
d. Wypreparowana (wycięta) zbyt duża kieszeń na implant
3. Symastia to połączenie dwóch implantów w jedną całość. Kieszeń wypreparowana na wkładkę została zbyt szeroko wycięta w okolicy mostka oraz za duże implanty.

 

Złe położenie implantu piersi

Efekty złej pozycji implantu:
– Implant przesuwający się zbyt wysoko to efekt umieszczenia wkładki całkowicie pod mięśniem co jest widoczne przy każdym ruchu barków.
– Przesuwanie gruczołu piersiowego na boki przy napięciu mięśnia piersiowego (chirurg plastyk nie odpreparował gruczołu od mięśnia piersiowego, czyli nie oddzielił)

– Zbyt wysoko podcięty mięsień dzieli implant na dwie części, co daje brzydki efekt na zewnątrz przedzielenia piersi.

– Przekręcenie implantu lub nieregularny górny kształt piersi to efekt zbyt dużego implantu w małej kieszeni wypreparowanej na wkładkę.

 

Wina pacjentki…i lekarza, który ulega

W większości przypadków zła pozycja implantu spowodowana jest przeważnie za dużym implantem piersi! Nie wymuszaj na chirurgu plastyku, by zastosował, wkładki większe niż proponuje, bo za efekt będzie opłakany.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY