Portal Chirurgia Plastyczna

Powikłania po plastyce powiek dolnych i górnych

plastyka powiek
Czas czytania: 2 minut

 

Plastyka powiek (korekta powiek) umożliwia pacjentom poprawić wygląd przez chirurgiczne skorygowanie dolnej i górnej okolicy oczu. Zabieg plastyki powiek przeprowadza chirurg plastyk, który ocenia stan skóry, anatomiczne predyspozycje oraz bada okolicę oczodołu, by osiągnąć jak najlepszy efekt plastyki powiek. Nie zawsze jednak zabieg kończy się powodzeniem i następują powikłania.

 

Powikłania po zabiegach chirurgii plastycznej

Plastyka powiek, jak i inne zabiegi ingerujące w nasze ciało niosą ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Niestety nie wszyscy pacjenci uzmysławiają sobie, jak ważne jest poważne i przemyślane podejście do wszelkich zabiegów. Nie zawsze pacjent w emocji podjętej decyzji jest w pełni kontaktowy i to, co się dzieje podczas konsultacji niekiedy wypada z pamięci. Nie chcemy nikogo odstraszać od zabiegów chirurgii plastycznej, ale świadome podejście jest wskazane zawsze tam, gdzie idzie o nasze ciało, zdrowie i życie.

 

Rehabilitacja po plastyce powiek

Plastyka powiek jakby się wydawało, nie jest bardzo ciężkim zabiegiem i rekonwalescencja zazwyczaj przebiega dość szybko a końcowy całkowity efekt odmłodzonego spojrzenia, jest do 3 miesięcy. Oczywiście długość rehabilitacji uzależniona jest również od rodzaju plastyki powiek, czy była łączona z plastyką górnych i dolnych powiek lub tylko np. górnych.

 

Jak często występują powikłania po plastyce powiek górnych i dolnych?

Chirurdzy plastycy ostrzegają pacjentów, że przy plastyce powiek dolnych ryzyko wystąpienia powikłań jest o wiele większe niż górnych.

 

Istnieje ryzyko trzech najczęstszych powikłań

1. Negative tilt-Boczny kąt oka znajduje się niżej linii przyśrodkowy kat oka
2. Negative vector-projekcja z profilu płaszczyzny gałki ocznej jest wysunięta za bardzo do przodu, czasem nad płaszczyznę również policzka.
3. Wiotkość powieki

 

Potrzebny kolejny zabieg po powikłaniu w plastyce powiek?

Niestety wymienione powikłania wymagają kolejnego zabiegu, ponieważ w przeciwnym razie powikłanie może doprowadzić np. do wywinięcia powieki.
Prosimy o rozważne wybranie chirurga plastyka, czasem skorzystanie z porady dodatkowo innego, a to wszystko, by wybrać sprawdzonego specjalistę, który doprowadzi nasze oczy do oczekiwanego, ale realnego efektu. Operacja po mimo że wydaje się łatwa, wymaga dokładnego zaplanowania i bardzo dobrej oceny wyjściowej naszych powiek przed zabiegiem.

Źródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych dr n. med. Lubomir Lembas

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY