Portal Chirurgia Plastyczna

Pozbądź się chrapania skutecznym zabiegiem

Pozbadz sie chrapania skutecznym zabiegiem
Czas czytania: 2 minut

 

Chrapanie to zmora słuchającego. Miliony w osób w Polsce co noc chrapie nie dając spać innym doprowadzając do bezsenności otoczenie. Mając chrapiącego partnera jest się przemęczonym, nerwowym i nie wpływa to dobrze na stosunki w związkach. Mało osób wie, że istnieje zabieg, dzięki któremu można pozbycia się tego jakże uciążliwego zjawiska, jakim jest chrapanie. Zabieg Celon jest bardzo skuteczny.

 

Każdy z nas słyszał chrapiącą osobę, Wiemy jak jest to denerwujące kiedy zaczynamy wpadać w objęcia Morfeusza gdy nagle obok nas lub z innej części domu dochodzi do nas dźwięk chrapania. Jest monotonny i bardzo regularny. Czasem zanika i kiedy ponownie zasypiamy, słyszymy go ponownie. Nie ma nic bardziej irytującego.

 

Czym jest chrapanie ?

Chrapanie jest skutkiem zapadania się ścian gardła środkowego co powoduje chwilową niedrożność dróg oddechowych. Bardzo niebezpieczny bezdech chrapiącego może doprowadzić do wybudzania śpiącego, niedotlenienia, senności w ciągu dnia oraz nadciśnienia tętniczego prowadzącego do przerostu prawej komory serca.

W bardzo ciężkich przypadkach występuje ponad 600 razy w ciągu 7-8 h snu taki stan bezdechu.
Chrapanie to nic innego jak zjawisko chwilowej niedrożności dróg oddechowych co jest wynikiem zapadania się ścian gardła środkowego. Następuje chwilowe ustanie oddechu, czyli tzw. bezdech podczas snu. Zjawisko chrapania dotyczy mężczyzn, kobiet oraz również dzieci. Najczęściej występuje u ludzi z nadwagą, chorobami układu sercowo-naczyniowego.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Jakie są przyczyny chrapania ?

Upośledzenia układu oddechowego
– deformacje szkieletu nosa
– polipy
– przerost migdałka zwłaszcza u dzieci
– przerost masy języka

Każdy z nas widział i słyszał chrapiącego. Zazwyczaj osoba chrapiąca leży na plecach, ale nie zawsze, ponieważ w zaawansowanych przypadkach pozycja śpiącego nie jest ważna by powstał charakterystyczny dźwięk. Usta uchylone, język cofnięty a kanał gardła oraz nosogardła zostaje zwężony i powoduje powietrze z ledwością przedostaje się do płuc.

Tym sposobem mamy gotowy przepis jak nie usnąć przy osobie chrapiącej.
Zmierzono siłę dźwięku chrapania i dochodzi czasem do 70 (dB) decybeli co w rezultacie jest męczące dla słuchającego, zmęczenie, frustracja i ciągłe nasłuchiwanie kolejnej fali chrapania wprowadza w stan poddenerwowania. Musimy wspomnieć również o naszym biednym chrapiącym, który co noc jest narażony na kuksańce od partnera.
Negatywny wpływ chrapania na zdrowie człowieka to pojawienie się zmęczenia, niedotlenienie organizmu, bóle głowy, nerwowość, senność, kłopoty z koncentracją. Mogą wystąpić również zaburzenia takie jak nadciśnienie tętnicze, przerost prawej komory serca.

 

Jak pozbyć się chrapania ?

Ludzie cierpiący z powodu chrapania szukają różnych metod uwolnienia się od tej uciążliwej przypadłości. Niestety wiele z nich dają krótkotrwały dobry efekt, po czym chrapanie powraca.
Istnieje tzw. System leczenia RFITT, czyli energia bipolarna Celon, najczęściej wystarcza jeden zabieg by uciążliwe chrapanie zanikło.

 

Jak wygląda zabieg Celon ?

Nie obawiajmy się tego zabiegu. Jest bezkrwawy i nie wymaga hospitalizacji i długiej rekonwalescencji.
Specjalną elektrodą koaguluje w temperaturze (około 80° C) falami o częstotliwości wysokiej określone miejsce. Znieczulenie jest miejscowe, więc pacjent nie odczuwa bólu, ale jest świadomy podczas całego zabiegu, który trwa od 20 do 40 minut. Elektora zostaje kilka razy wprowadzona w miejsce znieczulonego podniebienia miękkiego i pozostawiona na kilka sekund.

Pacjent po zabiegu wraca do normalnego funkcjonowania. Może być odczuwalny lekki ból i dyskomfort”dyskomfort, ale do około 4 dni. Czasem zaleca się brać leki przeciwbólowe.
Efekt zabiegu Celon można ocenić po około 4-5 tygodniach po zabiegu.
Jeśli masz problem z chrapaniem nie czekaj dłużej i zlikwiduj je zabiegiem!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY