Portal Chirurgia Plastyczna

Rekonstrukcja piersi po mastektomii z powodu usunięciu z powodu raka

rekonstrukcja piersi implantami
Czas czytania: 2 minut

 

Usunięcie piersi, czyli mastektomia. Rak piersi nie zawsze jest wyleczalny. Amputacja piersi jest na drugim planie, kiedy słyszy o metodach leczenia. Życie i zdrowie a później wygląd. Akceptacja swojego wyglądu ma wielkie znaczenie dla kobiety, która utraciła pierś. Mastektomia to nie koniec kobiecości! Rekonstrukcja piersi pozwala wrócić do pełnej akceptacji swojego ciała i życia!

 

Rekonstrukcja piersi jest jednym z elementów wychodzenia z choroby dla pacjentki. Kiedy już mija cały stres związany z ciężką chorobą kobieta zaczyna zwracać uwagę na wygląd co jest najlepszym sygnałem, że chce normalnie żyć. Nie każda pacjentka decyduje się na zabieg rekonstrukcji i jest to indywidualna decyzja każdej z nich.

Rekonstrukcje piersi można wykonać przy zabiegu mastektomii, ale większa część kobiet decyduje się na zabieg w późniejszym terminie.

 

Dlaczego warto poddać się rekonstrukcji

1. Kobiety zawsze w każdym wieku chcą czuć się dobrze w swoim ciele. Oczywiście priorytetem jest zdrowie, ale kiedy ono jest już w należytym porządku trzeba zadbać o swoje samopoczucie względem wyglądu. Rekonstrukcja piersi daje niesamowity efekt panią, które utraciły pierś. Nie będzie dla nikogo widać różnicy pomiędzy zrekonstruowaną piersią a naturalną. Niekiedy efekt jest jeszcze bardziej zadowalający.

2. Kształt ciała będzie jak sprzed operacji.

3. Rekonstrukcja piersi po mastektomii daje kobiecie swobodę, pewność siebie oraz przywraca atrakcyjność w postrzeganiu swojej osoby.

4. Proteza zazwyczaj zakładana ze specjalną bielizną nie daje takiego komfortu i pewności w wykonywaniu codziennych czynności jak biust po rekonstrukcji.

5. Rekonstrukcja nie przeszkadza w dalszym leczeniu, badaniach diagnostycznych itd…
Pamiętajmy jednak, że często bywa tak, że rekonstrukcja rozkładana jest etapowo. Pacjenta jest narażona na kolejne zabiegi, ale jeśli się już na nie zdecyduje dobry specjalista wszystko dokładnie wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Czy istnieją minusy rekonstrukcji?

Oczywiście, że tak!
Pacjenta musi wiedzieć, że jej pierś będzie różniła się w dotyku od jej naturalnej. Nie będzie ona mogła karmić dzieci tą piersią. Tak wiele kobiet zadaje takie pytania. Dla wielu jest to oczywista sprawa, ale pamiętajmy, że nie ma głupich pytań, jeśli nas nurtują i jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często pacjentki decydują się również na korekcje naturalnej piersi, która jest zdrowa, ale nie zadowala jej kształt i po prostu nie będzie pasowała do zrekonstruowanej piersi.
Najważniejsze, by być zdrowym a później trafić w odpowiednie ręce dobrego specjalisty, który pomoże przebrnąć ostatnią fazę, jaką jest rekonstrukcja piersi.
Ostatni rok wiele się mówiło o rekonstrukcjach piersi pod nadzorem NFZ i wkładek używanych do zabiegu. Niestety zanotowano kilka przypadków zastosowania implantów firmy, która nie była rzetelna PIP ( Poly Implant Prothese) czytaj tutaj…

 

OSTRZEŻENIE przed implantami francuskiej firmy PIP (Poly Implant Prothese)

Jako pacjentka masz zawsze prawo wiedzieć jakie implanty zostaną użyte w twoim przypadku.
Mamy nadzieję, że takie incydenty już nigdy nie będą miały miejsca a pacjentki zwłaszcza po tak ciężkich przejściach nie zostaną narażone na kolejne stresy.

Z naszej strony życzymy wszystkim panią, zmuszonym poddać się mastektomii całkowitego powrotu do zdrowia !!!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY