Portal Chirurgia Plastyczna

Rodzaj cięcia przy powiększaniu piersi implantami. Pod pachą, pod piersią lub wokół otoczki

Rodzaj ciecia
Czas czytania: 2 minut

 

Cięcie przy powiększaniu piersi jest miejscem, przez które chirurg plastyk wprowadza implant silikonowy. Cięcie pod piersią, pod pachą czy wokół otoczki? Chirurg plastyk dobiera cięcie do predyspozycji naszego ciała i rozmiaru wprowadzanego implantu. Miejsce cięcia to również blizna na długie lata, więc dobrze się zastanów czy jesteś w stanie znieść jej widok. Blizna po cięciu nie musi być widoczna.

 

Po ochłonięciu z powodu podjęcia decyzji o korekcji biusty zaczynam przypatrywać się bliżej aspektom samego zabiegu. Jak wygląda operacja, jak przebiega, jak długo trwa itd…
Omówimy rodzaj cięć, miejsca, przez które będzie lekarz robił dojście, przez które włożony zostanie implant.

 

Rodzaje cięć zależne od wielu czynników

Na obecny czas najczęściej używane są w Europie implanty już fabrycznie wypełnione żelem silikonowym, pokrytych kilkoma warstwami specjalnej powłoki zabezpieczającej przed uszkodzeniami, pęknięciem wkładki. Co za tym idzie, po zabiegu musimy liczyć się z większymi bliznami niż po korekcji wkładkami wypełnionymi solą fizjologiczną. Te drugie są specjalnymi woreczkami, które lekarz wypełnia roztworem już po włożeniu w wypreparowaną kieszeń na implant.

 

Cięcie a doświadczenie specjalisty chirurgii plastycznej

Cięcie doświadczony lekarz wykonuje jak najmniejsze i jego długość uzależniona jest również od wielkości implantu, jaki u danej pacjentki ma być zastosowany. Zawsze przed zabiegiem zostaniesz dokładnie poinformowana mniej więcej jaką długość będzie miała Twoja blizna. Żaden lekarz nie pozostawia pacjentkę bez dokładnej informacji, co będzie robione i jaki rodzaj u niej zastosowany. Czasem jest możliwość wyboru przez pacjentkę, miejsca cięcia a czasami Twoje uwarunkowania stanu piersi nie pozwalają na inne cięcie i jest to bardzo wnikliwie omówione na konsultacji przez specjalistę.

 

Cięcie przy implancie żelowym

Omówimy rodzaje cięć dla implantów już wypełnionych żelem, czyli fabrycznie przygotowanych, przetestowanych raz sterylnie zapakowanych i odpakowywanych przez zespól operujący na sali operacyjnej w czasie zabiegu.

 

Trzy rodzaje cięć

Wyróżniamy ciecie pod pachą, pod piersią oraz otoczkowe. Wszystkie mają swoje zalety, jak i minusy. Jeśli masz wpływ, możesz wybrać, przemyśl dokładnie, co oczekujesz, czy blizna widoczna nie będzie w przyszłości rzucać się w oczy. Operacja to nie tylko dobranie kształtu i wielkości implantu, jednak ważne jest rozpatrzenie wszystkich najdrobniejszych aspektów całego zabiegu, by w końcowym efekcie cieszyć się długimi latami pięknym biustem.

 

Cięcie pod pachą

Największą zaletą tego cięcia jest brak widocznych blizn na piersiach. Wykonuje się go w naturalnych zgięciach pach, gdzie po jakimś czasie przestaje być rawie widoczna i pięknie się w tym miejscu goi. Lekarz tworzy specjalny tunel, przez który zostanie wprowadzony implant do wypreparowanej kieszeni. Tą drogą można osadzić wkładkę pod mięśniem lub pod gruczołem.

 

Cięcie wokół otoczki sutkowej

Wykonuje się nacięcie wzdłuż linii zarysowującej aureolę (otoczkę) sutka. Na skraju ciemniejszej tkanki wokół brodawki gdzie tkanka jest cieńsza i łatwiej się goi. Plusem tego cięcia jest możliwość wykonania dużej kieszonki na większy implant. Dokładnie wykonane cięcie daje prawie niewidoczną bliznę.

 

Cięcie pod piersią

Najczęściej wykonywane i przechodzi na linii łączącej spodnią część piersi z klatką piersiową. Cięcie powinno być tak umiejscowione, by schowało się pod piersią. Stosuje się przy wszystkich metodach umiejscawiania implantu.
Pamiętajmy, by zdać się na doświadczenie lekarza, który dobierze nam lub doradzi jaki rodzaj cięcia w naszym przypadku jest najlepszy!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY