Portal Chirurgia Plastyczna

Silikonowe implanty policzków

Implanty Twarzy
Czas czytania: 2 minut

 

Implanty policzków chirurg plastyk może skorygować zarys naszej twarzy nie tylko ze względów estetycznych, ale również rekonstrukcyjnych po wszelkich urazach. Implanty stosowane w zabiegach upiększających to silikonowe wkładki, które osadza się w specjalnie wypreparowanych kieszeniach w znieczuleniu ogólnym. Szybka rekonwalescencja do tygodnia niech nas nie zwiedzie, powikłania mogą wystąpić!

 

Jak bardzo możemy ingerować w naszą twarz? Okazuje się, że nawet młodzieńcze policzki z pięknie zarysowaną kością policzkową chirurgia plastyczna potrafi sobie poradzić. Implantacja wkładek silikonowych do policzków jest dla tych osób, które na stałe decydują się na zmianę wyglądu swojej twarzy.

Kiedy zalecany jest taki zabieg?

– zapadnięte policzki,
– bardzo kościste policzki,
– zbyt ostre rysy twarzy,
– brak widocznych kości policzkowych,
– niewykształcony kontur twarzy.

 

Implantacja wkładek silikonowych

Trwa od 30 do 45 minut i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Niekiedy na życzenie pacjenta przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Jest to zabieg, który można łączyć z innymi. Lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz górnej wargi lub dolnej powieki. W kolejnym etapie zabiegu chirurg odpreparowuje skórę i formuje kieszonkę, w której umieści silikonowy implant. Po zakończeniu implantacji tanki są zaszywane i zakładany specjalny opatrunek. Szwy umieszczone wewnątrz powieki lub wargi rozpuszczają się samoistnie w ciągu 10 dni od operacji.

 

Efekty zabiegu

Twarz pacjenta po zabiegu uzyskuje nowy wygląd. Odpowiednio wyprofilowane policzki potrafią uwydatnić inne piękne cechy ludzkiej twarzy.

 

Do plusów przeprowadzenia takiej procedury można zaliczyć:

– trwały efekt korekty kształtu policzków,
– uwydatnienie piękna twarzy,
– pozbycie się zbyt kościstej twarzy,
– odpowiednie wyprofilowanie konturu twarzy,
– odmłodzenie wyglądu, poprzez naciągnięcie skóry przez implanty.

 

Co Cię czeka po zabiegu?

Chirurg zawsze informuje pacjenta o tym, jak powinien on postępować po zabiegu. Okres rekonwalescencji trwa około 7 dni, w tym czasie zaleca się okładać miejsca poddane zabiegowi zimnymi okładami. Należy również nie wykonywać nagłych ruchów mimicznych oraz nie pochylać się przez około 4-7 dni. Bezpośrednio po zabiegu gryzienie i przeżuwanie mogą być znacznie utrudnione. Ponadto, na twarzy może pojawić się obrzęk, zaczerwienie lub zasinienie.

 

Możliwe ryzyko powikłań

Zabieg implantacji wkładek silikonowych w policzki jest uważany za bardzo bezpieczny. Jednakże, w szczególnych wypadkach, może pojawić się ryzyko:
– powstania infekcji,
– przesunięcia implantu,
– odwrócenia implantu,
– zniekształcenia twarzy.

Przemyśl wszystko, udaj się na konsultacje, by rozwiać swoje wątpliwości.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY