Portal Chirurgia Plastyczna

Zabieg mastopexii podniesie przez redukcje wielkości twój biust

Zabieg
Czas czytania: 2 minut

 

Mastopexia inaczej podniesienie, podwieszenie piersi to redukcja ich wielkości przy równoczesnym wymodelowaniu ich kształtu. Wiele kobiet cierpi z powodu wielkich piersi, które nie mają już tej jędrności co kiedyś. Jest to obciążenie dla kręgosłupa, stan skóry jest fatalny, sutki powiększone…nie jest to dla właścicielki biustu nic przyjemnego. Zgłoś się na konsultacje do chirurga plastyka!

 

Ciąża i odchudzanie mają wielki wpływ

Ciąże, odchudzania… doprowadzają nasze piersi do tragicznego stanu. Skóra naciągnięta często nierównej wielkości. Sutki powiększone… Jesteś przerażona, że Twoje piersi już w niczym nie przypominają jędrnych, sterczących i pięknie układających się nawet w dobrze dobranym biustonoszu! Ten problem może nam spędzać sen z powiek przed zbliżającymi się wakacjami, każdym wyjściem na basen czy w przebieralni sklepu, kiedy próbujesz dobrać kolejny staniczek by ładnie i wygodnie ułożyły się Twoje piersi… Ten ból przechodzi prawie każda kobieta po karmieniu piersią albo ta, która bardzo schudła, ale jędrność skóry ma wiele do życzenia.

 

Powody redukcji biustu

Przemyśl czy umiesz dalej normalnie żyć i funkcjonować, nie wstydzisz się swojego partnera. Powodów jest wiele, przez które kobieta poddaje się zabiegowi redukcji piersi. Większe piersi ograniczają naszą aktywność fizyczną i to, co może często wydawać się atutem w urodzie kobiety tak naprawdę jest przyczyną wielu dolegliwości od strony kręgosłupa, uciążliwe bóle karku oraz barków nie są adekwatne do powabnego wielkiego biustu. Ciężko jest kobietą dobrać odpowiedni biustonosz. Cóż niestety ogólnie już wiadomo, że kobiety w większości przypadków nie potrafią dobrać odpowiedniego rozmiaru, modelu staniczka i nawet odpowiednio go zapiąć by spełniał całkowicie swoja funkcje….nie tylko optyczną.

Jeśli zdecydujesz się na redukcje piersi pamiętaj, że wiąże się to z operacja plastyczną, czyli poważną ingerencją w Twoje ciało.
Podczas takiego zabiegu lekarz nie tylko redukuje pierś, ale również ładnie kształtuje jej wygląd oraz kształtuje wielkość sutka. Pomimo wiążących się z zabiegiem blizn, które z czasem zmiękną, zjaśnieją i będą mniej widoczne idą za zabiegiem same plusy.

Twój kręgosłup nie będzie już narażony na dodatkowy ciężar, miną bólowe dolegliwości, Ty sama będziesz czuła większą swobodę, jeśli chodzi o kwestię aktywności fizycznej. Przede wszystkim kobiety odzyskują pewność siebie, czują się o wiele atrakcyjniejsze niż przed zabiegiem.

Sam zabieg wiążę się z redukcją tkanki tłuszczowej, gruczołu piersiowego oraz usunie nadmiar skóry i tkanki podskórnej, oraz zazwyczaj dokonywane jest zmniejszenie otoczki sutkowej i umiejscowieniem jej wyżej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Do 2 dni pozostajesz w klinice. Po 14 dniach następuje zdjęcie szwów i zalecane jest do około miesiąca noszenie specjalnego biustonosza. Po tym czasie wracasz do pełnej aktywności.

 

Przemyśl wszystko dobrze

W tym dziale znajdziesz wszystko o tym zabiegu. Przebieg, rekonwalescencja oraz ewentualne problemy związane z pojawieniem się powikłań

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY