Portal Chirurgia Plastyczna

Zmiana kształtu oczu

korekcja oczu
Czas czytania: < 1 minuta

 

Kształt oczu jest możliwy do zmiany? Nie ma identycznego spojrzenia, ale nie każdy jest z niego zadowolony. Istnieje możliwość zmiany, ale o tym decyduje chirurg plastyczny. Na konsultacji zapada decyzja czy wystarczy poprawić dolne powieki, czy górne, ale również przedstawiane są ewentualne powikłania, jakie mogą wystąpić po korekcji. Przemyśl wszystko dokładnie.

 

Zmiana kształtu oczu możliwa?

Masz nieodpartą ochotę na zmianę kształtu oczu? To już jest możliwe dzięki chirurgi plastycznej. Zabieg ma na celu zmianę kształtu oczu, np. azjatyckich, z opadającymi zewnętrznymi kątami.
Celem zabiegu jest usunięcie fałdów nakątnych i redukcja tłuszczyku około gałkowego powieki górnej w przypadku oczu azjatyckich przez odpowiednią plastykę wewnętrznych kątów oczu odsłaniającą tzw. mięsko łzowe oraz odpowiednie wycięcie nadmiaru tłuszczyku. Zewnętrzne kąty oczu unosi się stosując plastykę w tej okolicy. Zabieg trwa około 1,5 h. Zabieg jest zwykle w znieczuleniu miejscowym.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.

 

Badania

między innymi
– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi
– morfologia i grupa krwi

Na całkowity efekt zabiegu musimy poczekać od 10 do 14 dni. Na całkowity do około miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu należy oceniać po zblednięciu blizn.
Nie ma potrzeby pozostawania w klinice. Absencja wynosi zwykle 10 dni.

Jeśli nie podoba Ci się Twój kształt oczu wybierz się na konsultacje i dowiedz się jak będzie wyglądać w Twoim przypadku zabieg.

Źródło: Foto Bartek Wardziak

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY