Portal Chirurgia Plastyczna

Zmień złe nawyki żywieniowe na lepsze

Zmien zle nawyki zywieniowe
Czas czytania: 2 minut

 

Zdrowe nawyki żywieniowe to dla świadomych ludzi sposób na życie. Nie oznaczają ograniczeń i ciągłych wyrzeczeń jak się wielu z nas wydaje. Już samo wyeliminowanie pewnych złych nawyków zmienia diametralnie nasze ciało, odczuwanie i myślenie.

 

Spojrzenie na wagę nie jednemu odbiera dobry humor, ale może warto rozpocząć od zważenia się i przemyślenia swojego podejścia i traktowania własnego ciała!
Masz do wyboru….jabłko lub kawałek przepysznego tortu… Co wybierzesz najchętniej? Ten prosty test już dużo powie o Twoich nawykach żywieniowych.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Jeśli zauważysz, że masz spory problem z figurą, zaczynasz diety, które w rezultacie nie przynoszą upragnionego rezultatu i robią w Twoim ciele więcej szkody niż pożytku. Po diecie wchodzisz na wagę i schodzisz z niej w jeszcze gorszym stanie psychicznym niż przed całą dietą. Zaraz potem pojawia się efekt jojo. Częste zmiany wagi wpływają także na wygląd ciała. Kobiety, jak i mężczyźni przy wahaniach ciężaru ciała mają problem z rozstępami. Dotyczy to osób w każdym wieku, nawet ludzi młodych.

Najlepszym sposobem na utrzymanie prawidłowej wagi jest zmiana nawyków żywieniowych. Jest to jeden z najbardziej racjonalnych sposobów prowadzących do zmniejszenia swoich gabarytów.
Zawsze to rodzic powinien dawać dobry przykład swoim dzieciom.
Dobrze jest jeść posiłki o stałych porach, żeby zapobiec podjadaniu przez cały dzień. Mniejsze a częstsze posiłki potrafią zmniejszyć naszą wagę.

Jeżeli dziecko chce coś przegryźć lepiej podać jabłko niż batonika. To samo tyczy się Ciebie.
Nie wolno pozwalać dziecku i sobie również na jedzenie w czasie oglądania telewizji, grania na komputerze lub odrabiania lekcji. Dowiedziono, że w czasie kiedy mózg jest skupiony na innej czynności, nie przetwarza do organizmu wiadomości, że jest karmiony. W tym momencie po zakończeniu oglądania telewizji dalej jesteśmy głodni.

Najlepiej unikać zapasów słodyczy w domu. Taki widok kusi dzieci…i jego Rodziców.
Rodzinne wyjścia do barów szybkiej obsługi powinny być ograniczane, dla zdrowia dzieci, jak i rodziców.
Jeżeli pozwolimy na samodzielne przygotowanie posiłków przez dzieci, zwrócą wtedy uwagę, na to, co jedzą.

Jeżeli sami jesteśmy nastawieni na zdrowy tryb życia, dziecko również takie będzie. Ciężko jest zmieniać nawyki, kiedy od małego jesteśmy przekarmiani i zaspokajani łakociami. Już od malucha najlepiej jest uczyć dzieci, że słodycze jemy tylko w weekendy.
Czy zjedzenie słodkości jest przyjemniejsze od spojrzenia na skaczącą w dół wagę???

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY