Portal Chirurgia Plastyczna

RTG- badanie rentgenowskie z implantami piersi

RTG- badanie rentgenowskie z implantami piersi
Czas czytania: 2 minut

 

RTG- badanie rentgenowskie z implantami piersi dla wielu pacjentek po korekcji biustu wkładkami silikonowymi. Badania po operacji piersi to wielka zagadka dla pacjentek. Większość nawet nie wie, że powinna poddawać się tym bardziej badaniom. Pierwszym badaniem jest rtg, ale jak wygląd takie badanie z implantami?

 

Bardzo ciekawa informacja dla kobiet z implantami piersi.
Wiele z Was zastanawia się jak po zabiegu będą wyglądały niektóre badania, którym co jakiś czas trzeba się poddawać.
Prezentujemy dla ciekawych tego tematu również foto dla pełnego zobrazowania implantów na zdjęciu rentgenowskim.

 

RTG- badanie rentgenowskie

W skrócie jest to technika obrazowania za pomocą promieni rentgenowskich, głównie w diagnostyce układu kostnego. Nie da się tym badaniem zobrazować tkanek miękkich ze względu na mały współczynnik pochłaniania promieni.
Dla bardziej zainteresowanych, bo co wnikliwsi zastanowią się jak to jest w mammografii gdzie też wykorzystuje się promienie X- tak jak tutaj. Różnica polega na tym, że mammografii jest to promieniowanie tzw. miękkie a w RTG promieniowanie twarde.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

Wkładki i RTG

Dlatego też samym wkładkom nie da się zrobić zdjęcia RTG oraz nie zrobimy obrazu gazów i płynów, tylko po podaniu kontrastu.
Same wkładki nie rzutują na obraz zdjęć rentgenowskich i nie dają mylnego obrazu klatki piersiowej i złej interpretacji badania.

Dla Twojej pewności jednak poinformuj technika o wkładkach, ponieważ ułatwi mu to ustawienie odpowiednio komór do zdjęć. Przy implantach wprawny specjalista użyje dwóch pomiarów dawki by był jak najbardziej prawidłowy. To wszystko ułatwi radiologowi opisywanie zdjęcia.
Na zdjęciu rentgenowskim widać biust, okoliczne tkanki kostne oraz wkładki w postaci wzmożonego rysunku.

Ogólnie na zdjęciu płuc jest zauważalna różnica w wysyceniu rysunku co może ukazywać jaśniejsze przebarwienia w tej okolicy. Widać dokładnie efekt sumowania się tzw. cieni wkładek i normalnego rysunku płucnego. Lekarz widzi porównując z normalnym RTG wzmożony obraz, który dają wkładki.

Proszę spojrzeć na prezentowane zdjęcie, na którym bardzo dokładnie widać zarys implantów.

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz
„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie!”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!
Call Now ButtonDLA PACJENTÓW/LEKARZY